Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciły dwie osoby w Rzeszowie. Padły ofiarą oszustwa „na wnuczka”.

Oszuści zaatakowali w piątek i w poniedziałek. Mechanizm ich działania był taki jak zazwyczaj. Z pokrzywdzonymi skontaktowały się kobiety. Podając się w jednym przypadku za wnuczkę i w drugim za siostrzenicę, pilnie poprosiły o pieniądze.

Tym razem pieniądze były potrzebne na spłatę rzekomego debetu banku, co miało umożliwić odblokowanie konta. Pieniądze mieli odebrać znajomi pracownicy banku. Niestety, w obu przypadkach przestępcy okazali się skuteczni.

Pokrzywdzeni przekazali pieniądze nieznanym osobom i stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjantów zawiadomili dopiero po fakcie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie pożyczek lub przekazania pieniędzy.

– Pamiętajmy, że oszuści za każdym razem będą podawać inną przyczynę, dla której potrzebują pieniędzy. Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy pośrednikom, osobom nieznanym nam, a mającym działać w imieniu rzekomo potrzebującego pomocy krewnego – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

W razie jakichkolwiek podejrzeń, należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji, osobiście lub telefonicznie pod numerem 997 lub 112.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama