Rzeszowskie CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów [VIDEO]

2
Reklama

16 osób, w tym 10 obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa. Policjanci zlikwidowali pod Tarnobrzegiem jedną z największych w Polsce nielegalnych fabryk papierosów.  Zabezpieczyli ponad 2,5 miliona papierosów.

 

Policjanci CBŚP ustalili, że do Tarnobrzega przyjeżdżają osoby, które planują włamanie do magazynów znajdujących się na terenie specjalnej strefie ekonomicznej. W nich miały się znajdować nielegalnie wyprodukowane papierosy.

Funkcjonariusze CBŚP, którzy byli wspierani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zatrzymali na gorącym uczynku włamania trzy osoby. – Kolejne trzy wpadły podczas pościgu – relacjonuje Agnieszka Hamelusz, rzecznik CBŚP.

Policjantów wspierali funkcjonariusze Izby Celnej z Przemyśla. Podczas przeszukania magazynu i ciężarówki, którą przyjechali sprawcy, zabezpieczono blisko 1,4 mln papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 900 tys. zł.

Policjanci zaczęli ustalać, gdzie może znajdować się nielegalna fabryka papierosów. Ujawniono ją na jednej z posesji w okolicach Tarnobrzega. Zatrzymano tam 10 osób. W ręce CBŚP wpadli mężczyźni w wieku od 25 do 67 lat.

Jak się okazało, podczas włamania do magazynu papierosów w Tarnobrzegu funkcjonariusze zatrzymali członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Pod Tarnobrzegiem policjanci zabezpieczyli linie technologiczne służące do produkcji papierosów wraz z urządzeniami peryferyjnymi.

– Zabezpieczono również półprodukty służące do produkcji papierosów – tytoń, sztabki filtrowe, polipropylen, kleje, owijki filtrowe, opakowania tekturowe itp. Ujawniono również ponad 1,1 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej blisko 800 tys. zł – dodaje Hamelusz.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedstawiła zarzuty 16 osobom, w tym sześciu osobom zarzuty kradzieży z włamaniem. Pozostałym dziewięciu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych. Jednej osobie – Polakowi – przedstawiono zarzut kierowania grupą.

Śledczy szacują, że straty podatkowe Skarbu Państwa wynoszą ponad 2 mln zł.  Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wszystkie zatrzymane osoby tymczasowo aresztował na miesiąc i trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.