Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

8 lat więzienia i 30 tys. zł nawiązki – taki wyrok w piątek zapadł w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wobec 19-letniego Kamila K., który zgwałcił 22-letnią studentkę po ubiegłorocznych 24. Rzeszowskich Juwenaliach.

– Wyrok jest zgodny z naszym wnioskiem – mówi Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która posadziła Kamila K. na ławie oskarżonych. 

Piątkowy wyrok jest nieprawomocny. Proces 19-latka rozpoczął się 8 grudnia 2017 roku i prowadzony był z wyłączeniem jawności. Kamilowi K. groziło do 12 lat więzienia. Prokuratura wniosła o karę 8 lat pozbawienia wolności i Sąd Rejonowy w Rzeszowie do tego wniosku się przychylił. Ponadto zdecydował, że 19-latek ma zapłacić 30 tys. zł nawiązki na rzecz zgwałconej studentki.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 14 maja 2017 roku ok. godz. 4:00 rano w centrum Rzeszowa – w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Asnyka. 22-letnia kobieta wracała wtedy z Rzeszowskich Juwenaliów. Szła w kierunku przystanku autobusowego. Zaatakował ją zakapturzony mężczyzna. Studentkę zaciągnął na skwer przy pobliskich blokach a następnie zgwałcił.

Sprawca był bardzo brutalny. Studentkę zaatakował w tył głowy a potem wielokrotnie pięścią bił ją w twarz. Kobieta doznała urazu głowy oraz licznych obrażeń twarzy. Poszukiwania gwałciciela trwały dwa tygodnie. Został on zatrzymany 28 maja. Okazał się nim 19-letni Kamil K. z Łańcuta, który podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się, że zgwałcił młodą kobietę.

Jak ustaliła prokuratura, zanim studentka została zgwałcona, Kamil K. wcześniej ją śledził i szedł za nią. 19-latek od chwili zatrzymania cały czas przebywa w tymczasowym areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama