Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Strabag, który remontował ulicę 3 Maja, znów chce wkroczyć na kolejny deptak przy ul. Kościuszki. Oferta firmy jest znacznie wyższa od kwoty, którą na inwestycję planował wydać ratusz. 

Strabag ponownie stanął do przetargu na wykonawcę modernizacji kolejnego rzeszowskiego deptaka. Do przetargu stanęły dwie firmy: wspomniany Strabag (oferta na ponad 2,7 mln zł) oraz konsorcjum „Lider” – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i „Partner” –  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe „Witmar” z Wiśniowej. Konsorcjum za wykonanie roboty zażyczyło sobie 2,4 mln zł.

Okazuje się jednak, że jedna i druga oferta znacząco przekracza kwotę, którą ratusz zamierzał wydać na  modernizację ul. Kościuszki – ponad 2,1 mln zł. Ratusz prawdopodobnie będzie zmuszony postępowanie przetargowe powtórzyć.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

Ratusz chce, by deptak ulicy Kościuszki został wyremontowany jeszcze w tym roku, a w 2019 r. rozpoczęła modernizacja ostatniego deptaka w Śródmieściu – ulicy Grunwaldzkiej. Prace miałyby się zakończyć najpóźniej w 2020 r. 

Obecnie na ul. Kościuszki trwają pierwsze prace archeologiczne. Stanowiska ulokowane będą koło kościoła farnego, placu Farnego, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej oraz Kościuszki ze Słowackiego. Prace wykonuje Rzeszowski Ośrodek Archeologiczny za 100 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama