Reklama

Niecodzienny wypadek na Podkarpaciu. Kierowca ciężarowego volvo wypadł z mostu i wpadł do rzeki Jasiołka w miejscowości Zboiska w powiecie krośnieńskim.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (10 października) ok. godz. 8.30. Kierowca ciężarowego volvo z naczepą jechał drogą krajową nr 19 od Dukli. Z nieznanych przyczyn zjechał na lewy, przeciwległy pas ruchu, zniszczył barierkę ochronną na moście na długości ok. 36 m. Volvo zsunęło się z ok. 8 metrowej skarpy, ciężarówka uderzyła w drzewo, przewróciła się i wpadła do rzeki Jasiołka.

Kierowca volvo na szczęście nie doznał większych obrażeń. Został opatrzony i zbadany przez ratowników medycznych, a następnie odwieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krośnie.

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, rozłożyli na rzece specjalne zapory, aby ograniczyć skażenie rzeki. Ze zbiorników paliwowych ciężarówki wylewał się olej napędowy.

O zdarzeniu poinformowano służby inspektoratu ochrony środowiska, sanepidu, zarządcy drogi oraz zarządcy rzeki. Na miejsce wypadku przyjechał właściciel firmy transportowej, której ciężarówka wpadła do rzeki.

Na koszt firmy wyciągnięto volvo z rzeki oraz puste butelki, który wypadły z ciężarówki podczas wypadku. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy. Przed godz. 11:00 ruch na tym odcinku drogi między Rzeszowem a Barwinkiem został przywrócony.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama