Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Na kwotę 127 zł zrobiło zakupy trzech 14-latków z Rzeszowa. Rachunki płacili znalezioną kartą bankomatową. Teraz wszyscy staną przed sądem rodzinnym.

14-latków, którzy przywłaszczyli kartę płatniczą, namierzyli policjanci rzeszowskiej komendy miejskiej. Okazało się, że kartę wcześniej zgubił rówieśnik nastolatków. Ojciec chłopaka pod koniec kwietnia powiadomił o tym zdarzeniu policję.  Nie wiadomo, w jakich okoliczności jego syn utracił kartę, ale policjanci ustalili, że nieznany sprawca zapłacił nią zbliżeniowo pięć razy. Przy kolejnych dwóch próbach, transakcje zostały odrzucone. Wyciągi z konta potwierdziły, że straty wyniosły 127 zł.

– Okazało się, że jedną z transakcji zarejestrowała kamera monitoringu – informuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. Na podstawie zapisów z monitoringu funkcjonariusze ustalili tożsamość trzech chłopaków, którzy kartą płacili za drobne zakupy.  To 14-latkowie z Rzeszowa.

– Wszyscy zostali przesłuchani, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Kartę, którą płacili, znaleźli na chodniku a ponieważ nie była zablokowana płacili nią za drobne zakupy – dodaje Szeląg. Policja o całym zdarzeniu powiadomi Sąd Rodzinny w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych krokach wobec 14-latków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.