Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Podkarpaccy policjanci kontynuują akcję wyłapywania potencjalnych zabójców drogowych. W poniedziałek zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców. 

W poniedziałek na podkarpackich drogach znów przeprowadzono akcję “Trzeźwy poranek”. – Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze – powtarzają jak mantrę podkarpaccy policjanci. 

I trzeba to powtarzać aż do znudzenia. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę po pijanemu lub pod wpływem narkotyków, może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach, jak choćby w Stalowej Woli.

To właśnie ten wypadek z początku lipca (zginęło w nim małżeństwo) spowodował, że rząd zamierza drastycznie zaostrzyć kary wobec pijanych kierowców. Mimo tego wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierowcę “na podwójnym gazie”.

W poniedziałek policjanci na drogach naszego województwa skontrolowali 12 833 kierowców. Ujawnili 26 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 9 kierujących badanie wykazało ponad 0,5 promila.

– Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: