Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

35 nietrzeźwych kierowców, czterech rowerzystów, 30 zatrzymanych praw jazdy – to bilans czwartkowej akcji „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. W powiecie rzeszowskim wpadło sześciu kierowców, którzy wcześniej pili alkohol.

Akcję przeprowadziła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Od godz. 5:00 do 13:00 funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców. W ciągu ośmiu godzin policjanci skontrolowali 18 840 kierujących.

Funkcjonariusze ujawnili 35 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 alkomat wskazał ponad pół promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że te osoby odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 15 kierowców czeka postępowanie za wykroczenie.

– Policjanci udaremnili dalszą jazdę także czterem nietrzeźwym rowerzystom, zatrzymali 30 uprawnień do kierowania – poinformowała KWP w Rzeszowie.

W Krościenku policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę busa, który przewoził 9 pasażerów. Okazało się, że obywatel Ukrainy, kierujący busem, miał w organizmie 1,68 promila alkoholu. Na terenie powiatu rzeszowskiego funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy wcześniej pili alkohol.

– Czterech odpowie za przestępstwo, a dwóch za wykroczenie. Policjanci zatrzymali pięć praw jazdy – dodaje Anna Klee z biura prasowego KWP.

Za jazdę po pijanemu (powyżej pół promila) prawo jazdy traci się na minimum trzy lata, grozi także co najmniej 5 tys. zł grzywny. W przypadku wykroczenia (0,2-0,5 prom.) okres zatrzymania prawa jazdy wynosi od 6 miesięcy do 3 lat, a maksymalna grzywna, jaką trzeba zapłacić, to 5 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama