Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do barów, pubów, pizzerii i stacji paliw wstawiał automaty do gier hazardowych, choć nie miał na nie koncesji. Rzeszowska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu Maciejowi W.

Oficjalnie jest zameldowany w Warszawie, ale Maciej W. prowadził też interesy na Podkarpaciu. Jego spółka zajmuje się działalnością „rozrywkowo-rekreacyjną”. Właścicielom lokali proponował zysk za udostępnienie niewielkiej powierzchni na wstawienie automatów do gier. 

– Właściciele lokali nie wiedzieli, że ta działalność jest nielegalna – twierdzi Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która wysłała do rzeszowskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Maciejowi W. 

44-latek przed sądem odpowie za popełnienie przestępstw skarbowych. Z ustaleń prokuratury wynika, że Maciej W. „zarządzał” 32 automatami do gier hazardowych, które od maja 2015 roku do początku 2016 r. działały w kilkunastu lokalach gastronomicznych na terenie całego Podkarpacia, głównie w Rzeszowie i jego okolicach, np. w Lubeni.

– Automaty znajdowały się w barach, pubach, pizzeriach i stacjach paliw – mówi prokurator Grabowski. Nie sposób precyzyjnie policzyć, ile Maciej W. zarobił na nielegalnym hazardzie. Wszystkie automaty zostały zatrzymane przez prokuraturę. 

Okazało się, że Maciej W. jest stałym bywalcem prokuratury i sądów. Na swoim koncie ma już 379 (!) wyroków za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia. – Nie ma chyba bardziej „godnej” osoby do odsiadki. Teraz powinien dostać bezwzględną karę pozbawienia wolności – prorokują rzeszowscy prokuratorzy. 

Maciej W. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. W sądzie będzie się tłumaczył nie tylko z gier hazardowych, które odkryli prokuratorzy z Rzeszowa, ale również z kilku innych na terenie Polski. Też wysłali do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-latkowi. Wszystkie akty oskarżenia połączono w jeden proces. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. No prosze jaki sprawny gostek ma już 379 wyroków i Pikus no troche słabo jednak ten interes rozkręcał jak by jeszcze te jednorękie ” bandyty” postawił np.w parkach w mieście , no w sraczach miejskich o jeszcze w rejonach turystycznych no na Smereku na Połoninie Wetlinskiej to spokojnie by dojechał do 500 wyroków byłby moze rekort a tak co tylko 3- lata jak pisze no chyba nie w Załężu za nasze a za robote O !
    Czyli :
    Czyszczenie zalewu w mieście innowacji – gumowe szarawary ,czerpak , wiadra, taczki i niech wozi przez te 3- lata jak mu dadzą no najpierw musi jednak dół se wykopac na ten syf oczywiscie też sam no bo nie pracujesz nie ma papu no chyba że mu dadzą ” Cela 500+ ” O ! No to co innego.

Comments are closed.