Zdjęcie: Pixabay

Do barów, pubów, pizzerii i stacji paliw wstawiał automaty do gier hazardowych, choć nie miał na nie koncesji. Rzeszowska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu Maciejowi W.

Oficjalnie jest zameldowany w Warszawie, ale Maciej W. prowadził też interesy na Podkarpaciu. Jego spółka zajmuje się działalnością „rozrywkowo-rekreacyjną”. Właścicielom lokali proponował zysk za udostępnienie niewielkiej powierzchni na wstawienie automatów do gier. 

– Właściciele lokali nie wiedzieli, że ta działalność jest nielegalna – twierdzi Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która wysłała do rzeszowskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Maciejowi W. 

44-latek przed sądem odpowie za popełnienie przestępstw skarbowych. Z ustaleń prokuratury wynika, że Maciej W. „zarządzał” 32 automatami do gier hazardowych, które od maja 2015 roku do początku 2016 r. działały w kilkunastu lokalach gastronomicznych na terenie całego Podkarpacia, głównie w Rzeszowie i jego okolicach, np. w Lubeni.

– Automaty znajdowały się w barach, pubach, pizzeriach i stacjach paliw – mówi prokurator Grabowski. Nie sposób precyzyjnie policzyć, ile Maciej W. zarobił na nielegalnym hazardzie. Wszystkie automaty zostały zatrzymane przez prokuraturę. 

Okazało się, że Maciej W. jest stałym bywalcem prokuratury i sądów. Na swoim koncie ma już 379 (!) wyroków za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia. – Nie ma chyba bardziej „godnej” osoby do odsiadki. Teraz powinien dostać bezwzględną karę pozbawienia wolności – prorokują rzeszowscy prokuratorzy. 

Maciej W. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. W sądzie będzie się tłumaczył nie tylko z gier hazardowych, które odkryli prokuratorzy z Rzeszowa, ale również z kilku innych na terenie Polski. Też wysłali do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-latkowi. Wszystkie akty oskarżenia połączono w jeden proces. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama