Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Podkarpaccy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Prędkość” na polskich drogach. Przez najbliższe trzy dni funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przekraczanie prędkości przez kierowców.

– Wakacyjne weekendy to czas, kiedy ruch na głównych trasach zdecydowanie się zwiększa, zwłaszcza na drogach prowadzących do miejscowości chętnie odwiedzanych przez turystów. Wśród przyczyn wypadków, do których doszło podczas ubiegłorocznych wakacji dominowała nadmierna prędkość – przypomina Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od piątku (28 lipca) podkarpaccy policjanci rozpoczęli akcję “Prędkość”, która zakończy się w niedzielę późnym wieczorem. W ciągu tych trzech dni funkcjonariusze zwracać będą uwagę na wszelkie naruszenia zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Na podkarpackich drogach pojawiło się więcej radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, które są wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory. Policjanci korzystają również z ręcznych mierników prędkości.

W lipcu i sierpniu 2016 r. na podkarpackich drogach doszło do 401 wypadków, w których 497 osób zostało rannych, zginęły 24 osoby. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 – Ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka – dodaje Anna Klee. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: