Zdjęcie: Sebastian / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

16-latek trafił do szpitala po zderzeniu z 21-latkiem, który kierował skuterem z miejskiej wypożyczalni Blinkee. Do wypadku doszło w środę wieczorem w Rzeszowie.

Informacje o wypadku na ul. Dąbrowskiego otrzymaliśmy od Czytelników Rzeszów News. Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mówi, że do zdarzenia doszło ok. godz. 19:30.

– 21-letni mieszkaniec Rzeszowa kierował motorowerem z miejskiej wypożyczalni skuterów. Wyjeżdżając z ulicy Dąbrowskiego i chcąc włączyć się do ruchu zderzył z jadącym ścieżką rowerową wzdłuż al. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Hetmańskiej 16-letnim rowerzystą. W zderzeniu ranny został 16-latek, którego przewieziono do szpitala – mówi Anna Klee z KWP w Rzeszowie. 

Obaj kierujący byli trzeźwi. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

Miejska wypożyczalnia jednośladów Blinkee (rowery i skutery elektryczne) została uruchomiona w Rzeszowie 19 lipca. W schowku skuterów znajduje się komplet dokumentów OC, AC i NW. Za umyślne spowodowanie wypadku odpowiada kierowca skutera. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

 1. Droga Redakcjo i szanowna Pani z Policji !
  Zupełny brak profesjonalizmu w tym co piszecie.
  1.Kierujący skuterem wyjeżdżał z ulicy Dąbrowskiego, a więc był już uczestnikiem ruchu drogowego, a nie jak piszecie, próbował włączyć się do ruchu. To zupełnie inne pojęcia.
  2. W kodeksie drogowym nie występuje pojęcie ścieżki rowerowej, ale droga dla rowerów.
  3. Pisanie o kimś że umyślnie spowodował wypadek, to poważne oskarżenie i takiej sytuacji dotyczą “ciężkie paragrafy z kodeksu karnego”. Zaś za szkody spowodowane umyślnie, ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowań.
  Nie chcę wierzyć, że Państwo tego nie wiecie, zabierając się za prowadzenie takiej rubryki.
  Nie jestem ani robotem , ani prawnikiem.
  Bez odbioru…

 2. (…) 16-latek trafił do szpitala po zderzeniu z 21-latkiem, który kierował skuterem z miejskiej wypożyczalni Blinkee. (…)

  (…) 21-letni mieszkaniec Rzeszowa kierował motorowerem z miejskiej wypożyczalni skuterów. (…)

  To jakim pojazdem kierował 21-latek?

 3. tak czy inaczej winny skuterzysta, można sprawdzić w systemie jaką trasę jechał skuter. Nawet jeżeli rowerzysta jechał pod prąd, w najgorszym wypadku może zostać uznany współwinnym

 4. A może warto zbadac sprawę dokładniej i przeglądnąć okoliczny monitoring? W tych samych godzinach w okolicy Politechniki ktoś śmigał skuterem blinkee po ścieżce rowerowej w stronę dąbrowskiego.

 5. jak widać skuteczna,
  zobacz jaki dobry pomysł na biznes

  zacznij reklamować marki poprzez… wypadki

  połam ręce na rowerze kross, rozbij głowę w ciuchach reeboka, daj się przejechać rozmawiając przez ajfona.
  Zrobisz szum medialny dla marek i hajs na ciebie spadnie.

  Proste?!
  że też nikt przed tobą tego nie wymyślił….

 6. Skuter nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście który jechał po przejeździe rowerowym na zielonym świetle. Przejazd jest tam dwukierunkowy. Mandat, oraz koszty naprawy skutera pokryje 21 latek. Rowerzysta z oc blinkee bedzie domagał się odszkodowania. Wypadek jest losowy

 7. Perfidna reklama, czy jak ktoś popełni samobójstwo napiszecie że wisiał w sportowych butach adi….s kupionych na wyprzedaży w Tesko czynne 24h?

 8. To chyba miał być komentarz do tego, że w schowku znajduje się komplet ubezpieczeń. Jednak faktycznie przytoczenie tego faktu niiezbyt taktownie udało się Panu/Pani redaktorowi i wprowadza czytelnika w błąd.

 9. “Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci”.

  A redakcja już wie swoje:

  “Za umyślne spowodowanie wypadku odpowiada kierowca skutera”…

Comments are closed.