Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Trzy, a nie cztery osoby zostały poszkodowane w zderzeniu szynobusa relacji Rzeszów – Lublin z ciężarówką, do którego doszło w poniedziałek w Jadachach.

Do wypadku doszło ok. godz. 13:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Szynobus zderzył się z ciężarową scanią. Początkowo była mowa o czterech osobach rannych, m.in. maszyniście. Na miejscu wypadku pracują policjanci, straż pożarna i pogotowie.

– Maszynista i dwoje pasażerów – 21-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego i mężczyzna z Tarnobrzega – są uwalniani z szynobusa – relacjonowała podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. 

Najciężej ranny jest 31-letni maszynista. On trafił do szpitala w Mielcu, dwoje pasażerów do szpitala w Tarnobrzegu. Szynobusem podróżowało 15 osób, w tym dwóch pracowników kolei. 

– Ze wstępnych ustaleń, że 21-letnia kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo na przejeździe kolejowym. Ciężarówką jechał jeszcze pasażer. Im nic poważnego się nie stało – dodaje rzecznik Jędrzejewska-Wrona. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama