Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie

Nawet 7,5 roku więzienia grozi 49-letniemu mieszkańcowi gminy Brzozów, który jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu brzozowscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Brzozów, gdzie – jak się okazało – 49-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 77-letnią matką. Kobieta została uderzona przez swojego syna.  Z ustaleń policjantów wynika, że 49-latek od dłuższego nadużywał alkoholu, podczas interwencji funkcjonariuszy też był pijany.

Policja twierdzi, że mężczyzna od pół roku pastwił się nad swoją matką i bratem, domowników znieważał obelżywymi słowami, wszczynał awantury bez powody, swoim bliskim groził, że ich pozabija. 49-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką i bratem oraz naruszenie czynności narządu ciała kobiety. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora mieszkaniec gminy Brzozów został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa, których dopuścił się warunkach recydywy, grozi mu kara od trzech miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama