Policja po raz kolejny postawiona na nogi z powodu alarmów bombowych. Tym razem ogłoszono je w trzech rzeszowskich szpitalach i w siedzibie ZUS.

Dziś ok. godz. 8:00 do placówek medycznych w całej Polsce rozesłano e-maile z informacjami, że w budynkach podłożone są bomby. Dotarły one m.in. do Kielc, Wrocławia Kalisza czy Koszalina.

Takie informacje dostały również trzy rzeszowskie szpitale: na ul. Lwowskiej i Szopena oraz szpital Pro-Familia. E-mail o podłożeniu bomby trafił również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

Policjanci wraz z psami tropiącymi przeszukują wszystkie budynki. Na razie nie zapadła decyzja o ich ewakuacji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– To kolejna taka informacja w przeciągu ostatnich tygodniach. Niestety, podejrzewamy, że to kolejny bardzo przykry dowcip, który może wpłynąć na zdrowie i życie pacjentów szpitali – informuje Paweł Międlar, rzecznik podkarpackiej policji.

W e-mailu była informacja, że ładunek ma być zdetonowany o godz. 13:00.

Sprawcy albo sprawcom fałszywych alarmów może grozić do 8 lat więzienia. Będą też musieli pokryć koszty akcji strażaków, policji i innych służb zaangażowanych w sprawdzenie i ewakuację urzędów, do których trafiły e-maile z ostrzeżeniami.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama