Pijany lekarz potrącił 22-latka. Trzy miesiące minęły, sprawca wciąż bez zarzutów

12
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przejęła śledztwo w sprawie grudniowego wypadku, w którym 48-letni Krzysztof P., znany rzeszowski chirurg, po pijanemu potrącił 22-letniego mężczyznę. Policjanci lekarza nie zatrzymali.

O tej bulwersującej sprawie kilka dni temu napisał rzeszowski dziennik „Super Nowości”. Chodzi o wypadek, do którego doszło 19 grudnia 2017 roku na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Poszkodowanym jest 22-letni Kamil Stadnik z Jarosławia, który w szpitalu leży sparaliżowany i oddycha za niego respirator.

Jak się okazało, Kamila potrącił 48-letni Krzysztof P., znany rzeszowski chirurg, który feralnego dnia siedział za kierownicą subaru. Lekarz miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie zatrzymali sprawcy wypadku, a po trzech miesiącach od zdarzenia chirurgowi do tej pory nie przedstawiono zarzutów. 

Kamil Stadnik w szpitalu walczy o życie – ma uraz kręgosłupa i uszkodzony rdzeń kręgowy. Policyjne postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która o samym wypadku dowiedziała się dopiero pod koniec grudnia, gdy policja przesłała do prokuratury wniosek o zatrzymanie lekarzowi prawa jazdy. 

Po publikacji w „Super Nowościach” szefostwo Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie w trybie natychmiastowym zażądało akt śledztwa. – Po analizie zapadła decyzja, że postępowanie zostanie do nas przeniesione – mówi Edyta Lenart, rzecznik rzeszowskiej PO. 

Jej szef Łukasz Harpula spotkał się w tej sprawie z kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariuszami drogówki, którzy zajmowali się wyjaśnieniem okoliczności wypadku. – Jeszcze zanim ta sprawa do nas trafiła, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wytknęła policjantom, że błędem było niezatrzymanie sprawcy – twierdzi prokurator Lenart.

– Powołaliśmy biegłych, którzy mają dokonać rekonstrukcji wypadku. Ponadto, w oddzielnym postępowaniu badamy, czy nadzór Prokuratury Rejonowej nad postępowaniem prowadzonym przez policjantów był prawidłowy – dodaje rzecznik prokuratury. 

Prokuratura zapowiada, że decyzja o tym, czy lekarzowi zostaną przedstawione zarzuty, zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. a dlaczego nikt nie napisze ze ten „biedny” pieszy 22latek był w trupa pijany i WYPADŁ NA PASY!!
  Ten frajer PIESZY mógł zniszczyć życie każdego z nas!

  I bezmózgi, ten lekarz przecież nikogo nie chciał zabić, jeden z lepszych lekarzy w regionie a wy tak jednostronnie i krótkowzrocznie patrzycie…kutasy! Gardzę wami!

  • Nawet jakby pieszy był naćpany, brudny, pijany, orzygany i w dupę wyruchany…
   NIC NIE ZWALNIA LEKARZA Z ODPOWIEDZIALNOSCI ZA JAZDE NA PODWOJNYM GAZIE!!!
   nawet to że jest chirurgiem, nawet gdyby uratował życie papieżowi, prezydentowi, królowi polski! NIC

 2. Czy złego niecuczynilem? Teraz prawdziwe jest to że chłopakowi przerwał rdzeń kręgowy i do końca życia powinien się teraz opiekować chłopakiem.

 3. Gdyby całe zdarzenie było w Anglii to odpowiadałby za wypadek a nie za jazdę pod wpływem . Tam do 0,8 promila jest dozwolone. A tutaj może mu pieszy nagle wtargnął pod samochód i ma teraz przewalone.

 4. Zwykła kurw@ a nie lekarz… Zamiast ratować ludziom życie to naraził przypadkową osobę na utratę tego zycia… Bo mu się pić zachciało i za kierownicę siadać po wypiciu…

  • Tragedia się wydarzyła – to fakt. Ale nie przesadzaj, że po 0,72 promilla nie widział co się dzieje. Gdyby był trzeźwy, jak niemowlę, to zmieniłoby to cokolwiek?

   • Alkohol mógł ograniczyć jego reakcję i ją wydłużyć przez co brakło mu czasu na przykładowo odbicie w lewo lub prawo i ominięcie chłopaka.
    Prawo jest takie samo dla budowlańca, bezrobotnego, stolarza i dla lekarza też…

    Dozwolona ilość alkoholu w organizmie, z którą można usiąść za kierownica, to do 0,2 promila. Kierowca ze stężeniem alkoholu we krwi między 0,2 i 0,5 promila popełnia wykroczenie.

    A powyżej to już stwarzanie realnego zagrożenia i o takiej sytuacji możemy mówić w tym przypadku 😉

    PS. Pieszy może mieć 70 procent alkoholu we krwi a na drugie imię mieć absynt i spirytusowy na nazwisko ale przechodząc przez przejście w prawidłowy sposób ma na nim pierszenstwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ