Uniwersytet Rzeszowski: potępiamy ataki na obcokrajowców

5
Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Senat Uniwersytetu Rzeszowski podjął uchwałę, w której zdecydowanie sprzeciwia się narastającej fali agresji wobec zagranicznych studentów w Rzeszowie.

Senat UR zajął stanowisko po ostatnich wydarzeniach, do których doszło w Rzeszowie. Trzech ukraińskich studentów, który studiują w Rzeszowie, zostało pobitych przez pięciu mężczyzn niedaleko klubu studenckiego „Pod Palmą” przy ul. Cichej. O zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.  

Senat UR na swoim czwartkowym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie stanowiska środowiska akademickiego uczelni wobec narastającej fali agresji.

„W obliczu narastającej fali agresywnych zachowań na tle narodowościowym, zwłaszcza ostatniego incydentu – pobicia w Rzeszowie studentów pochodzących z Ukrainy, Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich tego typu działań. Jako przedstawiciele i członkowie środowiska akademickiego jesteśmy głęboko zaniepokojeni wszelkimi aktami przemocy, zwłaszcza czynami piętnującymi ludzi za ich poglądy, pochodzenie czy narodowość” – czytamy w podjętej uchwale.

„Uniwersytet Rzeszowski był, jest i będzie platformą dialogu oraz porozumienia ponad  podziałami. Za godne najwyższego potępienia uważamy wszelkie przejawy agresji, skierowane przeciwko obywatelom innych państw” – napisano w uchwale Senatu UR.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. nie rozumiem przeciez to normalne,nikt,zadna instytucja itd. potepia ataki bo normalnie w swiecie jest to lamanie prawa, czy studentow z Ukrainy pobili studenci UR, ze cos takiego przedyskutowano na specjalnym zebraniu??? jutro moze zbiora sie sklepikarze.

  2. Informacje „krążą po mieście” – to zaiste bardzo wiarygodne źródło. Zanim się coś napisze, warto wiedzieć, a nie podawać plotki. Co do meritum, to chyba jednak profil absolwenta UR i PRz jest inny, więc do innych firm powinni trafiać absolwenci tych uczelni. Spraw nieporównywalnych nie powinno się porównywać.

    • Wszyscy wiedzą, że UR ani nie jest wypłacalny, ani nie spełniają wymagań aby być uniwersytetem. Profil absolwenta UR powoduje że jest się nieprzydatnym i głupim na rynku pracy?

  3. Ogólnie to OK, ale UR na senacie naprawdę powinien zająć się poważniejszymi sprawami. Jako przykład przytoczę dwie informacje, które krążą po mieście: 1. uniwersytet nie powinien mieć statusu uniwersytetu, bo nie spełniają norm; 2. uniwersytet ma duże (a podobno bardzo duże) zadłużenie co nie wróży na przyszłość. Ponadto pracodawcy nie chcą zbyt ochoczo zatrudniać absolwentów po tej uczelni, bo… nie będę używał niemiłych określeń, ale w domyśle można je przewidzieć. Nie wiem, co jest z tą uczelnią, ale jest przepaść między np. absolwentami PRz i UR. Dosłownie przepaś. Jako przykład mogę podać swoją firmę, gdzie nie mogę trafić na co najmniej sensownych absolwentów UR, a po PRz nie mogę trafić na takich, których bym nie chciał przyjąć. To są po prostu dwa światy. I tak mówi bardzo wiele firm (wszystkie z którymi mam kontakt). UR, bądź mądrzejszy, bo wśród uczelni na razie jesteś zawodówką i jest jeszcze bardzo dużo pracy przed tobą.

Comments are closed.