Wieczorny wypadek w Rzeszowie. Kierujący oplem potrącił rowerzystę

14
Zdjęcie: Pan Paweł / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

18-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala w wyniku potrącenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na al. Rejtana w pobliżu Castoramy w Rzeszowie.

O wypadku poinformował nas pan Dariusz, Czytelnik Rzeszów News. Na miejscu zdarzenia, oprócz policjantów, byli również żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

– To przypadek. Nasi żołnierze najechali na zdarzenie i pomagali policjantom w zabezpieczeniu terenu – słyszymy w Wydziale Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie.

Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji, poinformowała nas, że na al. Rejtana kilka minut po godz. 19:00 doszło do wypadku. 

– Kierujący oplem astra 25-latek wyjeżdżając z parkingu Castoramy nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu ścieżką dla rowerów. 18-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala – przekazuje nam Marta Tabasz-Rygiel. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. No i znowu rowerzysta tkzw.święta krowa myśli że jak ma pierwszeństwo to co ? jadą na jezdnie gdzie królują samochody tam potrzebny znak stop na drosze dla rowerów z jednej i drugiej strony niech bezmózgowcy na rowerach zwolnią -staną i jadą dalej a nie sru pod samochód a potem kto winien szofer -za kierownicą 42 lata wiem co pisze

 2. Żetony pomagały policjantom w zabezpieczeniu terenu, to co rowera pilnowały gamonie he he.
  Całe to wojsko to banda nierobów
  jak straż miejska do likwidacji.

 3. Co z tego że rowerzysta miał pierwszeństwo? Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania powinien zachować ostrożność i przynajmniej trochę zwolnić a nie jechać jak hrabia! W tamtym miejscu taki wypadek zdaża sie co tydzień i zawsze z winy rowerzysty który miał pierwszeństwo

  • HAHAHAHHA!
   Co z tego, że twoja stara weszła na przejście dla pieszych na zielonym? Przy wchodzeniu na pasy powinna mieć kask i ochraniacze oraz oczy z tyłu głowy, a nie włazić jak hrabina! Przecież 100000 razy dziennie kierowcy mający „zieloną strzałkę” wchodzą w zakręt na pełnej i w tym miejscu średnio co dwie godziny takie wypadki się zdarzają, oczywiście z winy pieszych, którzy myślą, że jak mają zielone to mogą przejść przez jezdnię.

   • Kierowcy nie wiedzą że nawet jak jest zielona strzałka to i tak prawo mówi wyrażnie – na chwilę powinni się zatrzymać i dopiero potem ruszyć. A u nas czym rejestracja bardziej oryginalna tym gorsze zachowania. Albo się nie zatrzyma albo nawet nie zwolni a przeważnie przyspiesza nawet 🙂

    POLICJA POWINNA ZABIERAĆ PRAWO JAZDY i tak eliminować kierowców którzy nie szanują świętości jakimi są pasy!

 4. Nie ustąpił pierwszeństwa? Wydaje mi się że wkraczając na jezdnię z chodnika/ ścieżki rowerowej to rowerzysta winien ustąpić. Rowerzysta powinien uważać i upewnić się czy może bezpiecznie przejechać przez ów jezdnię na której są pasy, a nie jadąc ” na pewniaka” nie rozgladajac się w ogóle. Pozdrawiam

  • To oddaj prawo jazdy kretynie jeśli udało ci się je jakimś cudem uzyskać. Strach z domu wychodzić przy takich imbecylach za kółkiem.

  • Przecież to u nich norma. Ich przepisy nie obowiązują. Mają uważać wszyscy, tylko nie oni. Dla nich same przywileje.
   Nie mówię o tym przypadku oczywiście, ale kto jeździ samochodem ten wie…

   • Zmotoryzowanych przepisy nie obowiązują – jeżdżą jak chcą, kierunkowskazy ich nie obowiązują, ograniczenia prędkości nie obowiązują, wszędzie chcą mieć pierwszeństwo i wszystko traktują jako miejsca parkingowe – kto porusza się pieszo lub rowerem ten wie ….

Comments are closed.