Wypadek przy galerii Nowy Świat. Kierująca suzuki potrąciła 7-letnią dziewczynkę

23
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

7-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w wyniku potrącenia, do którego doszło w poniedziałek po południu przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

Jak nas poinformowała podkarpacka policja, do wypadku doszło na wysokości galerii handlowej Nowy Świat. Początkowo policjanci przekazywali nam, że na przejściu dla pieszych został potrącony chłopiec. Okazuje się, że w wypadku ucierpiała 7-letnia dziewczynka. 

Do wypadku doszło ok. godz. 15:55. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 59-letnia mieszkanka gminy Hyżne, która kierowała suzuki vitara, jechała lewym pasem ruchu ulicy Krakowskiej w kierunku centrum Rzeszowa.

– Na oznakowanym przejściu dla pieszych kobieta potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez przejście z 14-letnim bratem. Chłopiec zdążył przejść, dziewczynka została potrącona. 7-latka została przewieziona do szpitala. Była przytomna – relacjonuje nam Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Kierująca suzuki była trzeźwa. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

23 KOMENTARZE

 1. Winnych może być wielu.. Może kierująca samochodem która nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, może sama dziewczynka która wbiegła na ulicę, może brat który jej nie upilnował, może rodzice którzy poscili dwoje tak małych i niedojrzałych dzieci samych bo 14 lat to nie jest odpowiedzialny, samodzielny wiek, może inny piesi którzy mogli w porę zareagować widząc dziecko wbiegajace na jezdnię ale nie jesteśmy wymiarem sprawiedliwości i powólmy te sprawę wyjaśnic policji..

 2. Nestepne.. ‚ludzie z poza miasta powinni mieć zakaz wjazdu do miasta’ także żałosne i prymitywne z uwagi na to że prawo jazdy każdy robi i zdaje w mieście.. A selekcjowanie ludzi na to skąd pochodzą czy gdzie mieszkają nie ma ani grama sensu.. Ludzie nie jesteście od wymierzania sprawiedliwości i krytykowania czy oceniania bo żaden z was zakładam na miejscu zdarzenia nie był.. Pozostawcie swoje żałosne komentarze dla siebie jeśli nie macie nic mądrego do powiedzenia

 3. Ludzie.. ręce opadają jak czytam to co wy piszecie.. Kobiety nie mają prawa jeździć? Niejedna jeździ lepiej niż wy wy faceci bo zakładam że piszę to jakiś osobnik płci męskiej. ‚baba’ w kuchni to gratuluję podejścia do życia myślę że Twoje jest jednym wielkim dnem i dowartościowujesz się anonimow

 4. To kolejny dowód na to ze wiesniki z poza miasta powinni mieć zakaz wjazdu do miast. Nagle przejście dla pieszych, droga rowerowa, sygnalizacja świetlna, znaki pionowe poziome… Przecież oni nawet nie wiedzą co to wszystko z czym działa jak to czytać i sie zachowac, powinni zostawiać auta przed miastem i mpk do Rzeszowa.

 5. Ja pier..lę, jak czytam takie rzeczy, to mi serce pęka. Mam głęboką nadzieję, że dziewczynka dojdzie do siebie i wyjdzie z tego cało. Ludzie, pilnujcie swoich dzieci – niech nie chodzą bez opieki dorosłych, bo się dzieją tragedie.

  • to mówisz że dzieci mają zakaz przechodzenia przez zebre. Ot kolejna baba co się stara o Nobla
   w kuchni.

   I przypomniał mi się kawał a pro po:
   Każdy wie że blondynki mają pusto w głowie i tam gdzie mózg jest tylko cienki cieniutenki sznureczek!
   – co się stanie jeśli ten sznurek przetniemy?
   – uszy odpadną!

 6. To przejście jest już słynne z potrąceń pieszych, ma fatalne położenie – wniesienie, gdzie kierowców może oślepiać czy to Słońce (rano – wschód, wieczorem – zachód) czy światła aut i możecie sobie gdybać o zachowaniu ostrożności, itd., człowiek jest człowiekiem, będzie popełniał błędy, to miejsce jest szczególnie temu sprzyjające i tyle. O ile sygnalizacje wzbudzane szczególnie wzdłuż głównych dróg to porażka (polecam pomysłodawcom ruszyć czasem cztery litery i przejechać się np. rowerem ścieżką wzdłuż takowej drogi, jak stracą na bezsensownym staniu kilkanaście minut na 2 kilometrach to może zrozumieją wadę tych pomysłów), tak w tym przypadku taka wzbudzana sygnalizacja świetlna rozwiązałaby problem – tu byłaby w poprzek głównej drogi. I polecam nie czekać z montażem do ofiary śmiertelnej.

 7. Skoro chłopiec zdążył przejść, a dziewczynka już nie oznacza, że kierująca w ogólne się nie zatrzymywała widząc pieszych. Z drogi, śledzie baba jedzie 😀

 8. „mieszkanka gminy Hyżne” i wszystko wiadome. Ludzie jak widzicie wieś z blachami z Strzyżowa, Brzozowa, Leżańska, Czudca… to uważajcie zwłaszcza prośba do rowerzystów. Cebula nie wie co to ścieżki rowerowe i że Wy macie pierwszeństwo. I w zachowaniu jak bydło.

 9. Tak się kończy równouprawnienie i dawanie babom prawo jazd. Baba powinna siedzieć w kuchni. Tam nikogo niewinnego nie rozjedzie najwyżej zupe przesoli. A wypuszczać na dwór tylko raz na 2 tygodnie żeby mężowi auto umyła.

Comments are closed.