Zarząd podkarpackiej Platformy Obywatelskiej rozwiązany! Wkroczył komisarz

8
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Kłak
Reklama

Niespodziewane ruchy w podkarpackiej Platformie Obywatelskiej. Zarząd centrali partii rozwiązał jej regionalne struktury. Krzysztof Kłak stracił funkcję lidera, a na jego miejscu wyznaczono komisarza –  został nim rzeszowski poseł Zdzisław Gawlik.

O rozwiązaniu podkarpackich struktur PO poinformował w piątek Piotr Borys, szef Biura Krajowego PO, który twierdzi, że decyzja centrali partii nie jest spowodowana wewnętrznym konfliktem wśród działaczy Platformy na Podkarpaciu, a „próbą odbudowy i wzmocnienia” struktur.

„Podkarpacie jest trudnym dla nas regionem. Tam w Sejmiku rządzi PiS. Szukamy więc takiej formuły przebudowania regionu, która pozwoli nam w przyszłości wygrać z PiS” – powiedział Borys, cytowany przez portal TVN24.pl

Funkcję szefa podkarpackiej PO stracił Krzysztof Kłak, który pełnił to stanowisko od stycznia 2016 roku. Kłak w partyjnych wyborach pokonał wówczas europosłankę Elżbietę Łukacijewską i byłego posła Marka Porębę.

Zarząd PO zdecydował teraz o tym, że jej podkarpackimi strukturami do czasu wewnętrznych wyborów, które mają się odbyć jesienią 2017 r., będzie rządził komisarz. Na tę funkcję wyznaczono rzeszowskiego posła Zdzisława Gawlika. Odwołany z funkcji przewodniczącego Krzysztof Kłak będzie zastępcą Gawlika, drugim została Elżbieta Łukacijewska.

Poprosiliśmy Kłaka o komentarz do tych zmian personalnych. – Zapraszam w poniedziałek na konferencję prasową. Podkarpacka Platforma jest razem i będzie! – stwierdził tylko. 

Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Zdzisław Gawlik
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Zdzisław Gawlik

To dość zaskakujące ruchy w szeregach PO na Podkarpaciu. Ostatnie wydarzenia z udziałem Grzegorza Schetyny, lidera Platformy, który dwukrotnie był w Rzeszowie (relacje TUTAJ i TUTAJ), nic nie wskazywały, że regionalną PO czekają wstrząsy personalne.

– Może dostrzegli braki, a przed nami wiele ciężkiej pracy – słyszymy w podkarpackiej Platformie. 

W tym tygodniu Krzysztof Kłak, wspólnie z szefową podkarpackiej Nowoczesnej Anną Skibą i liderem podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji Kubą Karysiem, ogłosili porozumienie przeciwko PiS w najbliższych wyborach samorządowych. Przystąpiło do niego także SLD i proprezydencki klub Rozwój Rzeszowa.

„AntyPiS-owski blok” miał pracować nad wspólną listą do Rady Miasta Rzeszowa i wyłonić wspólnego kandydata na prezydenta stolicy Podkarpacia. Miał nim być obecny prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc (SLD). Zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami Grzegorza Schetyny, PO miała wystawić swojego kandydata.

Centrala PO nie wycofuje się jednak z planów wspomnianego porozumienia.

Podkarpacie to dla Platformy bardzo trudny teren. Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku w naszym województwie osiągnęła najgorszy wynik w kraju – ok. 13 proc. Do Sejmu wprowadziła tylko czterech posłów, o połowę mniej niż w poprzedniej kadencji.

Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Elżbieta Łukacijewska
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Elżbieta Łukacijewska

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

 1. Gawlik były minister Skarbu Państwa podobnie jak Jan B.może mieć również problemy i nie chodzi tylko o KGHM ale o inwestora spod jasła,sierż milicji,któremu nie chętnie ale pomagał jeszcze kiedy ten przejmował państwowe spółki również w Lublinie z Karpińskim.

 2. brak wolnych mediów to my mamy teraz przez władze PiS-u, przykładem jest to co się dzieję w TVP i w Opolu. PiS nas ośmiesza

  • ośmieszał nas Komorowski wchodząc na siedzenie spikera w japońskim parlamencie…
   Przecież Opola nikt nie oglądał 😉

   • Towarzyszu Cieślak bo za dawne czasy inaczej sie do Was zwrócić się nie mogę. Wy to takie same kłamstwa opowiadacie jak za dawnych czasów. Pokażcie jakieś zdjęcie, że stoi na krześle spikera. Zresztą Towarzyszu Cieślak nadal nie pojmujecie znaczenia słowa spiker w parlamencie. Wam się nadal wszystko myli ze spikerami w TV z dawnych czasów ale dzisiaj jest inaczej. Ich spiker to nasz Marszałek. Prowadzi obrady i siedzi wysoko, a czy ktoś widział aby obrady prowadził ktoś z mównicy? Nie, a no właśnie więć nie było tam krzesła tylko podest do zdjęcia.

  • Podobno jest porozumienie. Mucha wystąpi jako główna gwiazda festiwalu, a redaktor Nitras, będzie głównym reżyserem, będzie też kręcił filmy, kupił nową komórkę.

 3. Dziwie się że te platformiarze maja jeszcze czelność zabierać głos bo tym co zrobili z kraju przez te 8 lat !!! Oni za krzty godności nie mają i szacunku do samych siebie. Okłamywanie i okradanie obywateli to ich był główny cel , aby jeszcze bardziej się dorobić robili parasol ochronny dla instytucji które oszukiwali obywateli jak choćby nawet amber gold . Za ich czasów najwięcej było afer, to co robił komorkowski zakrawa na kpinę dziwi mnie tylko że nie siedzi za kratami . Przecież a aferze taśmowej wg radzia sikorskiego Polska istnieje tylko na papierze

 4. Co to zmieni i dla kogo, ta partia to największa pomyłka w dziejach Polski, najgorszy rząd, korupcja, inwigilacja, kłamstwo, jawne okradanie Polaków, brak wolnych mediów i strzelanie do górników.

Comments are closed.