Zdjęcie: Policja.pl

Dozór policyjny zastosowano wobec 17-latka, który w jednym z rzeszowskich hipermarketów ukradł 25 opakowań czekoladek. Interweniujący ochroniarz został uderzony przez chłopaka.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w hipermarkecie Tesco przy al. Powstańców Warszawy. Policjanci z Rzeszowa, który zostali o tym powiadomieni, ustalili, że nieznany mężczyzna ukradł 25 opakowań czekoladek o wartości około 400 zł. Złodziej schował słodkości w plecaku i próbował wynieść ze sklepu.

Sprawcę kradzieży zauważył ochroniarz, który po krótkim pościgu zatrzymał złodzieja.

– Podczas szamotaniny młody mężczyzna uderzył ochroniarza w twarz, wyrwał się i uciekł. Na miejscu pozostał jego plecak. Po sprawdzeniu okazało się, że w środku jest telefon i legitymacja szkolna – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ustalenie personaliów złodzieja nie było już trudne. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zatrzymali go funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. W trakcie przesłuchania, 17-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

O całym zdarzeniu została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która wobec młodego mężczyzny zastosowała dozór policyjny. 17-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama