Reklama

W Parku Papieskim w Rzeszowie trwają końcowe prace przy uruchomieniu sztucznego strumienia i budowie amfiteatru. Wszystko ma być oddane do użytku jeszcze w tym miesiącu.

[Not a valid template]

 

– Park Papieski planujemy udostępnić mieszkańcom 30 sierpnia – zapowiada Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Największą atrakcją Parku Papieskiego, który znajduje się między rzeszowską katedrą, al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego, będzie sztuczna fontanna, która składa się z dwóch strumieni o długości około 70 m. Miasto nad nimi wybudowało siedem mostków.

Strumień wyłożono serycytem

Fontanny będą zasilane z miejskich wodociągów. Przypominają strumień górski, podświetlony w białym kolorze, nad którym znajduje się pięć niezależnych niecek, a w każdej z nich inne efekty wodne.

Strumień wyłożono serycytem – wytrzymałym, naturalnym minerałem. W zbiornikach wodnych zamontowano kwiaty z metaloplastyki. Wyglądem przypominają lilie wodne. Przy fontannie posadzono ponad 300 ozdobnych traw, prawie 1,5 tys. bylin i 40 krzewów.

Z katedrą plac łączy aleja Przesłania Papieskiego, na której jest 14 tablic ze słowami Jana Pawła wygłoszonymi w homiliach w różnych miastach świata, także z tymi, które papież wygłosił podczas pobytu w Rzeszowie 2 czerwca 1991 r.

Muszla koncertowa

Oprócz fontanny, w Parku Papieskim trwają ostatnie prace przy budowie sceny amfiteatralnej, która wyglądem przypomina muszlę koncertową. Ma 10 m wysokości. Mają się tam odbywać koncerty i uroczystości plenerowe. W tle sceny amfiteatru, który będzie utrzymany w ciepłych kolorach, zostanie wymalowane wschodzące słońce.

Budowa fontanny i amfiteatru kosztowała ponad 3 mln zł. Pieniądze pochodziły z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt rozbudowy Parku Papieskiego o wartości ponad 5,5 mln zł zdobył najwięcej głosów w RBO 2015 – prawie 4 tys.

Park Papieski w Rzeszowie utworzono w 2005 r. Wtedy na terenie parku postawiony został obelisk upamiętniający wizytę w mieście Jana Pawła II w 1991 r.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj Park Papieski był w teleexpresie! Rzeszów rządzi! Kolejny pomysł prezydenta Ferenca znowu okazał się strzałem w dziesiątke. Strach pomyśleć co będzie gdy gościa zabraknie.

Comments are closed.