Zdjęcie: Policja.pl

Prokuratura szuka świadków tragicznego wypadku, do którego doszło 20 grudnia ub. r. na ulicy Sienkiewicza w Rzeszowie. Kierowca volkswagena craftera śmiertelnie potrącił pieszą.

Do wypadku doszło ok. godz. 11:30. Jak już informowaliśmy, 32-letni mieszkaniec Wiedełki z powiatu kolbuszowskiego, który kierował volkswagenem crafterem, cofając na uliczce dojazdowej do bloku, potrącił pieszą. 85-letnia kobieta zginęła na miejscu.

Śledztwo w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów.

– Poszukujemy świadków zdarzenia. Kierowca twierdzi, że zobaczył ofiarę wypadku pod kołami pojazdu dopiero po wyjściu z samochodu. Niestety, w tym rejonie nie ma żadnej kamery, która mogłaby zarejestrować zdarzenie. Może ktoś z bloku je widział – mówi Renata Krut-Wojnarowska, szefowa rzeszowskiej prokuratury.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Świadkowie mogą się zgłaszać do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej, tel. (17) 858 34 55 lub 997, a także do prokuratury przy ul. Hetmańskiej 45d, tel. (17) 50 61 100.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama