Na zdjęciu Artur Hippe
Reklama

Artur Hippe, kandydat Kongresu Nowej Prawicy na radnego Rzeszowa, ma poważny problem. Do sieci wyciekły jego rozmowy, jak na Facebooku próbował “podrywać” 14-letnią dziewczynkę. Teraz twierdzi, że to “żarty”. Jest ich więcej.

Artur Hippe regularnie pojawia się na publicznych imprezach miejskich, wydarzeniach kulturalnych, znają go dobrze studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ale nie mają dobrych wspomnień, głównie dlatego, że czuły się przez niego regularnie nagabywane i “śledzone”. 

Hippe startuje w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Miasta Rzeszowa z list Kongresu Nowej Prawicy. Jest “jedynką” w okręgu nr 4. KNP to tzw. “resztówka” po tym, jak Janusz Korwin-Mikke opuścił szeregi partii, założył kolejną – “Wolność”. Dzisiaj działacze obu partii ze sobą rywalizują i nierzadko szukają na siebie “haków”.

“Randka” z 14-latką? Hippe: “I co z tego?”

Właśnie do sieci wyciekły rozmowy Hippego sprzed pięciu lat, gdy na Facebooku “podrywał” 14-letnią dziewczynkę. Dostaliśmy ich screeny. “Masz fajną dupę” – pisał w 2013 roku Hippe wtedy do 14-latki.

Wiedział, że to nieletnia. “Lubię niecodzienności, chcę się odrywać ponad to co świat oferuje i budować coś nowego. Jak będziesz chciała poznać inny wymiar, to polecam siebie” – pisał kandydat KNP do dziewczynki. 

“W jakim celu chcesz się spotkać”? – pytała 14-latka. “Towarzyskim, poznawczym” – odpowiadał Artur Hippe. “Mam 14 lat” – pisała dziewczynka”. “A ja 23. I co z tego?” – odpisywał.

Hippe chwalił się, że ma “super humor”, zapraszał na “spacery”, że może się “dogadać”. Gdy 14-latka mu odpisywała, żeby znalazł sobie inną dziewczynę, reagował tak: “Ja jeszcze nie skończyłem. A starszego się słucha i masz być posłuszna”. “Masz pojemną (…) dupę” – pisał dalej Hippe. “Bo się podniecisz, oblechu” – odpisywała 14-latka. Hippe: “Za późno”. 

W komentarzach na Facebooku chwalił się też, że ma dziewczynę w wieku 15 lat. Gdy jego “rozmowy” wyciekły do sieci, w poniedziałek późnym popołudniem skasował swój oficjalny profil na Facebooku. Zrobił to po tym, gdy pod jego “wyborczymi” materiałami pojawiły się komentarze o “podrywaniu” nieletnich. Hippe najpierw komentarze co chwilę kasował, a potem profil usunął. 

Na Facebooku jest jednak jego fałszywy profil “Gaspar Czartoryski”. Tam są zamieszczone zdjęcia nastolatek. 

Ładna dziewczyna to “zimna suka”

W sieci nic nie ginie. Hippe jest aktywny, a właściwie był, bo konto też już usunął, na Twitterze. Tam również “wyciągnięto” mu “podryw” 14-latki. “Po pierwsze, są to wiadomości wyrwane z kontekstu” – bronił się. “Po drugie, wszystko było pisane w żartach. “Po trzecie, do żadnego spotkania nie doszło, bo wtedy akurat robiłem sobie jaja. Uważam to za pomówienie” – pisał na Twitterze Hippe.

Żarty? Czyżby? Hippe prowadzi także bloga “Pokój Artura”. 12 grudnia 2017 roku zamieścił zdjęcie młodych dziewczyn w obcisłych spodniach. “Nie wiem, czy to reguła, czy nie, ale zauważyłem, że im bardziej dziewczyna jest ładna (tj. ma kształtną figurę, okrągłości tu i tam, śliczną buzię, ma czym oddychać, posiada nogi modelki), tym bardziej jest wybredną, wyrachowaną tzw. „zimną suką” – pisał na blogu Hippe. 

Jest też aktywny na Instagramie. Tam też ma konto pod nazwą “Pokój Artura”. Na jednym ze zdjęć widzimy roznegliżowaną nastolatkę, a poniżej wśród kilkunastu hashtagów jest… “oaza”, “ruchświatłożycie”. Nieprzypadkowo, Artur Hippe mieni się obrońcą moralności. Działał w ruchu Pro-Prawo do Życia, znanego z organizowania antyaborcyjnych manifestacji i przeciwko gender, był uczestnikiem spotkań młodzieży katolickiej.  

“Udowodnione jest, że ci, co są za gender, są związani z ruchem pedofilów, z tym, że chcą legalizować pedofilię” – opowiadał do kamer telewizyjnych cztery lata temu. Na Instagramie jedną z grafik opatrzył napisem: “Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn”. 

Prawie 10 lat temu marzyło mu się o nakręceniu w Rzeszowie horroru. “Istnieje plemię które posiada wiedzę o tym jak wyciąć odpowiedni fragment mózgu ofiary, by ta stała się w zupełności uległa i podatna na wszelakie polecenia” – kreślił scenariusz Artur Hippe w rozmowie z rzeszowskimi “Nowinami”. Horror, na szczęście, nie powstał.

Seks zdjęcia z nastolatkami 

Internauci tymczasem wyciągają kolejne dowody “zainteresowań” Hippego. Trzy lata temu do innych osób na Facebooku rozsyłał zdjęcia nastolatek w seksualnych pozycjach. “Romantyczny” Hippe jest już na Wykopie. Tu dowiadujemy się m.in., że próbował także “podrywać” 12-latkę i chciał się wprosić do jej domu pod pretekstem zjedzenia sałatki.

Próbowaliśmy się skontaktować z Arturem Hippe. Telefonu komórkowego nie odbiera. Łukasz Belter, wiceprezes podkarpackiej Kongresu Nowej Prawicy i jednocześnie kandydat partii na prezydenta Rzeszowa, mówi Rzeszów News, że dotarły już do nich informacje na temat Hippego.

– Szok i niedowierzanie. To dla nas ogromny cios. Wyjaśniamy sprawę w naszym wewnętrznym gronie. Decyzje podejmiemy w stosownym czasie. Nie docierały do nas wcześniej takie wiadomości, jakie dzisiaj pojawiają się w internecie na temat Artura Hippego. Jeżeli zostało złamane prawo, to powinna się tym zająć prokuratura – uważa Łukasz Belter. 

Zaznacza, że Artur Hippe nie jest członkiem KNP, a “tylko” kandydatem partii w wyborach. Czy zostanie usunięty z list wyborczych? Nie wiadomo. – Konsultujemy się z Państwową Komisją Wyborczą – mówi Belter. 

marcin.kobialka@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

59 KOMENTARZE

 1. Znów jakiś pasożyt zakłada sobie konta na moje imię i nazwisko, w tym z moimi grafikami cyfrowymi. Na portalach społecznościowych, pisze sobie do małych dzieci i zamieszcza komentarze. Przerabia i fabrykuje owe grafiki w programach graficznych. Robi screeny z swojej działalności i zamieszcza na wykopie.
  Już setny raz to zgłaszam do prokuratury, a nie potrafią znaleźć kto jest autorem.

 2. Co najlepsze partia która nazywa się Nowa Prawica , jest związana z libertarianizmem. Masoneria loża Wielki Wschód. Prawdziwa Prawica to Polski Ruch Narodowo Radykalny oraz Narodowo Socjalistyczna Demokratyczna Autorytalna Partia Polska w skrócie NSDAPP.

 3. If no one was injured, injured, raped, by this man and did not report to the police earlier. Nobody on the city street. If it is only in the Internet, the account has been hacked, or someone has created the second one and is impersonating.

 4. There is a new ssd disk in my computer. This is not the IP address of my computer or it is not my isp
  Someone says for me, breaks into accounts, social networks.
  If the police with the prosecutor do not find evidence, they will rather come to those who advertise these news. Correct English? Newspaper, press.

 5. Rzeszów, jak każde miasto, potrzebuje zerowego wskaźnika pedofilów. Piękną sobie reklamę Nowa Prawica sprawiła, nie ma co- wzięła gościa o którym całe miasto wiedziało że ma nierówno pod sufitem.

 6. Trollu, dorosły gość nachodził 12latki – dzieci (!) na mieście, na koncertach, uroczystościach i innych imprezach a ja już wszyscy wiedzą szczególnie aktywny był w organizacjach kościelnych. Był z “związku” z 15latką. Mało? Umieszczał w sieci niedwuznaczne filmy. Więc idź trolluj gdzie indziej.

 7. Ja wiem, że myślenie jest dla ciebie wyjatkowo bolesnym doświadczeniem ale chociaż postaraj się udawać że tak nie jest… Pozwól, że ci coś wyjaśnię… Czy byłeś kiedyś 14-letnią dziewczynką, do której pisał dziwne rzeczy koleś koło 30-stki? Ja byłam. I wyobraz sobie, że czujesz wtedy zaniepokojenie i jedyne co chcesz zrobić to zablokować takiego gościa i uniemożliwić mu dalszy kontakt. Oczywiście nie mówiąc o tym rodzicom bo przecież tylko sobie napisał, nic nie zrobił, więc wystarczy zablokować i zapomnieć. Prawda jest taka, że pisał do połowy młodych dziewczyn z Rzeszowa, ale te ostrożne ignorowały go i nie utrzymywały znajomości bo wydawał się od razu dziwadłem. Nie było z czym iść na policję. Chodzi mi o to, że jego uważało się za dziwaka i tyle. Przeważnie żadna nie chciała się z nim spotkać więc nie dowiedziały się do czego byłby zdolny. A te z którymi się spotkał były na tyle młode i zdezorientowane jego zachowaniem, że nic z tym nie zrobiły. Teraz, gdy są już starsze na pewno by inaczej zareagowały. Chyba jest to dość logiczne. Przeraża mnie ten brak empatii, a to sugerowanie, że pisał do dziewczyn, które mają wyzywające zdjęcia w sieci to już totalne dno i kilometr kretynizmu bo pisał do każdej, czy to zwykłej, normalnej dziewczyny, czy też do tych wyzywających… Strasznie masz prostackie i seksistowskie poglądy. Trochę jak Hippe.

 8. Dziękuję, nie potrzebuję diagnozy bo czuję się świetnie. I choć jak każdy mam jakieś swoje wady to nie sądzę żebyś odczytał je z wyrazu mojej twarzy bo ta wygląda dość przeciętnie 😉 a już na pewno nie jak twarz tego niespełnionego (…chyba że jednak spełnionego) osobnika lubującego się w dziewczynkach under15 xD szanuje chociaż za to że to nie chłopcy są w jego gustach bo to byłoby nie dość że pedofiliczne to w dodatku gejowe

 9. Będąc w gimnazjum (10 lat temu) pan Artur H. napisał i do mnie, na Facebooku, namawiając na spacer – nie znałam go, miałam z 14 lat, ale od razu wyczułam, że coś z nim nie tak i go zablokowałam. Chyba każda młoda kobieta w Rzeszowie albo sama była nagabywana przez niego albo zna przynajmniej jedną osobę, którą pan Artur na coś namawiał. Czasem widuję go na mieście, nie sądzę, żeby mnie rozpoznał czy pamiętał, nie mniej jednak jest to człowiek, od którego w moim odczuciu lepiej trzymać się z daleka, więc obchodzę go szerokim łukiem.

 10. Nie udawaj większego kretyna niż jesteś. Ewidentnie widać, że próbujesz zwalić winy na ofiary, bo “Mogły nie dawać takich zdjęć”. Mogą sobie nawet nagie zdjęcia wstawiać, jeśli regulamin strony na to pozwala i nikt nie ma prawa pisać do nich w ten sposób.

  Zresztą, nie chce mi się tłumaczyć idiocie dlaczego jest idiotą.

 11. wszystkie nagle byly napastowane , Drogie Lalki poszkodowane przez Artura Hippe po co Wam konto na instagramie zdjecia Was wypietych i rozneglizowanych? Wklejacie zdjecia a pozniej zastanwiacie jakich odbiorców przyciagacie. Tępota jaka teraz tu wylewacie jest szczytem głupoty ,mam nadziej ze Mama z Tatą zobaczą fotki i stwieordza ze do filmów jakis sie nadajecie. Nikomu nic Koleś nie zrobił a Wy sie napinacie na necie idz na policje zgłoś ze Cie napastował przez telefon ! Ciemnogród reprezentujecie . Jedyne z czym sie zgodzic mogę to nieprzyzwoitość i brak szacunku do Kobiet. Powienien zrezygnować z kandydowania ale nie niszczcie psychicznie Głąby, Czlowieka ktory nic nikomu nie zrobil a wy Go drugim co najmniej “Trynkiewiczem” nazywacie. Opamiętajcie się ludzie bo robicie lincz na niewinnym czlowieku. Powtarzam do filmów o prostej fabule sie zgłoście bo takie foty wklejacie!!!!!

 12. Na pewno Biedroń go podstawił by prawicy zaszkodzić, po czym kazał mu nieletnie podrywać. Taki z niego zimny drań, zrobi wszystko by skompromitować obrońców życia.

 13. Kurcze, jestem jednak lekko przerażona tym co dzisiaj wyszło na temat tego gościa. Tak jak pisałam gdzieś wyżej – wydawało mi się że Hippe był/jest takim rzeszowskim dziwakiem, takim nieszkodliwym ale od którego lepiej było się trzymać z daleka. Z 6-7 lat temu również zagadywał moją koleżankę na koncercie na którym byłyśmy razem (mną akurat nie był zainteresowany) ale na tym się skończyło. Jak widać cały czas szukał młodych i naiwnych – z całym szacunkiem do Ciebie, oczywiście.

 14. Ludzie z Rzeszowa znają go ale lwia większość nie osobiście…prawda jest taka że oprócz bycia nachalnym i “dziwnym” nic nikomu nie zrobił – a przynajmniej nigdy nie było takich informacji. I żeby nie było że go bronię, wręcz przeciwnie! Mam nadzieję że gościa ktoś prześwietli bo oprócz bycia “lekko psychicznym ale nieszkodliwym” jak widać ma inne zapędy. Dodatkowo, z tego co słyszałam były próby zgłaszania go na policję no ale właśnie-jego działalność jak widać nie była wystarczająco dla policji niebezpieczna :/

 15. Kilkadziesiąt razy widziałem tą mordę w Rzeszowie, raz nawet w ogłoszeniu (portal Rzeszowiak) jako animator na imprezy dzieci czy opiekun koloni!!! Strach takiego widywać a nie mówiąc już o oddawaniu w opiekę dzieci… . Do leczenia o ile nie jest już za późno – oczywiście na własny koszt.

 16. Do mnie też pisal po tym jak mnie spotkal na rynku w Rzeszowie. Namawiał na spotkanie mimo że mu pisałam ze za miesiąc biorę slub. Ten człowiek jest nie normalny, klei i się przy pierwszym spotkaniu. Wielki obrońca życia, a tak naprawdę ohydny pedofil. Naszczescie mój kolega ostrzegł mnie przed nim i nie kontynuowalam znajomości. Śmieszy mnie to że ktoś taki chce startować na radnego, człowiek który jest homofobem, seksista i ksenofobem. Prawico strzeliłas sobie w stopę.

 17. Wpadłam na ten artykuł zupełnie przypadkiem kojarząc podobizne tego mężczyzny. Wydawało mi się że skądś znam nazwę ig tego Pana, potem przypomniałam sobie, że całkiem niedawno pisał ktoś taki do mnie na instargramie. Rzeczywiście, mam jeszcze nie usunięta konwersacje z nim. Na początku wydawało się, że jest niegroźny, ale potem stwierdziłam, że m nierówno pod sufitem. Jeśli screenshoty z tej konwersacji przydałyby się w czymś, to chętnie podrzucę.

 18. Panie Łukaszu na co Pan czekasz – wywalić z list – nie wiadomo czy to nie celowo podstawiony podstawiony kret przez lewactwo żeby osłabić prawice.

 19. To obrzydliwe. Trzeba piętnować i usuwać z życia publicznego takie kreatury. Do dziennikarzy: proszę sprawdzę sobie jeszcze pojęcie “incel”, może facet ma głębszy problem, sądząc po jego wpisach z bloga czy Instagrama, które tu przytoczono.

 20. Nie ma w Rzeszowie dziewczyny, która nie miałabym przynajmniej jednej dziwnej sytuacji związanej z panem Hippe. Ja osobiście czułam się przez niego nagabywana kiedy byłam w wieku 12-13 lat. Zawsze kiedy widzę go w jakimś miejscu publicznym jak najszybciej się ulatniam

 21. Ciekawy pomysł na kampanię wyborczą, idealny kandydat do rady miasta szczególnie w komisji do spraw zarywania młodych dup na mieście, której hippe byłby zapewne przewodniczącym.

 22. Chodziłam z nim niedługi czas na spotkania młodzieżowe przy kościele. Zawsze się dziwnie zachowywał i zagadywał do dziewczyn. Niby był miły, ale ja czułam się trochę nieswojo w jego towarzystwie. Obecnie uczestniczy chyba we wszystkich imprezach w Rzeszowie, więc myślę, że jakieś pół miasta może go znać (a na pewno młode dziewczyny). Dziwie się, że taki człowiek w ogóle kandyduje, bo osobiście uważam, że ma nie po kolei w głowie.

 23. Uważajcie na niego! Kilka lat temu (miałam wtedy ok 16 lat) Artur zagadał do mnie na Rynku, później napisał do mnie i się spotkaliśmy (to nie miała być randka, tylko zwykła rozmowa). Alarmowa lampka zapaliła mi się, gdy się spotkaliśmy i zaproponował, byśmy poszli we wskazane przez niego, opuszczone miejsce. Nie zgodziłam się. Usiedliśmy w centrum miasta. Z jego strony padały dziwne odzywki, np. “może zdejmij bluzkę?”…
  Miałam nadzieję nigdy więcej go nie spotkać, niestety później przez kilka miesięcy miałam wrażenie, że mnie śledzi, pojawiał się za każdym razem gdy wychodziłam na miasto, musiałam się przed nim chować.

 24. Jako 15 letnia dziewczynka, miałam takie hobby że uwielbiałam chodzić na koncerty i kolekcjonowałam autografy gwiazd, na placu Millenium Hall był wtedy koncert Kory, ja nie miałam biletu, stałam poza bramkami słuchając muzyki z daleka, mając nadzieję że może gdy ludzie będą wychodzić z koncertu, bramki znikną i uda mi się wejść bym mogła zdobyć autograf Kory. W pewnym momencie podszedł do mnie Pan Artur i dał mi bilet ot tak. Bardzo się ucieszyłam, byłam mu wdzięczna, tym bardziej że udało mi się zdobyć ten autograf, pomimo iż Kora nie wyszła po koncercie do fanów, ale była jej menadżerka i ona wzieła 3 płyty i mój marny dziecinny zeszyt :’) Przez wiele lat byłam wdzięczna temu Panu że podarował mi bilet. Teraz gdy zobaczyłam o nim artykuł trochę się zawiodłam bo zawsze widząc tego Pana na mieście myślałam że ma złote serce i pomaga innym także.

 25. Na jego koncie na snapchacie tez pokazuje dosyć dziwnie zdjęcia i filmiki. Ostatnio dodawał zdjęcia jak leży z dziewczyna , która była w samej bieliźnie jak i on i jak ja obmacują a ona miała związane ręce. Rozumiem ze każdy ma swój fetysz i lub zabawy ale żeby udostępniać to i pokazywać innym ludziom to jest naprawdę chore!!

 26. w Rzeszowie chyba nie ma kobiety której nie nagabywał. Do mnie zagadał jak miałam około 15 16 lat, pamietam, że siedziałam na pomniku na rynku, a on tak poprostu podszedł i zaczął swój monolog. Jakieś 2 lata później napisał do mnie na fb i chciał się spotkać. Pisałam mu ze mam kogoś i że chłopak na pewno nie byłby szcelismy jakbym się z nim umowiła, ale nie zrozumiial aluzji i odpowiedział ” chłopak nie musi wiedzieć”. Wtedy już wiedziałam co to za typ i ze jest najprawdopodobniej niepoczytalny. W katolickim kole na uniwersytecie rzeszowski uczestniczyła moja kolezanka. Zaprosił ją na fb i wtedy zobaczyła ze go znam. Zapytała sie mnie co to za typ, bo na tych spotkaniach czuła się molestowana. To jest chore. Jeszcze ma się za pro lifera. Nie trawię tej grupy społęcznej, ale co się dziwić jak mają w swoim gronie takich osobników. Każdego ich aktywistę którego znam jest lekko popaprany.

 27. Siebielsky is this your site?
  Your father is from Red Russia.
  This web site, it is Red communism propagand!
  Kobialka, Siebielsky, Buz, Urban
  Agora, Nie, Wyborcza, Onet
  Red communist party in Poland.

 28. Hmm.. W 2013 to on miał 27 lat, a nie 23 jak pisał. Studiowałem z nim i on jest rocznik ’86.. Zawsze był dziwny ale aż takich akcji się po nim nie spodziewałem.

 29. Jak byłam w gimnazjum też do mnie pisał i chciał się spotkać. Chyba to było 5 lat temu… Pamiętam jak widziałyśmy go z koleżankami na każdym wydarzeniu w Rzeszowie i otaczał się ZAWSZE dziewczynami 14-16 lat. Jak byla grupka młodych osób to od razu podchodził i zagadywał. 23 letni (wtedy) koleś… Zawsze coś było z nim nie tak

 30. Jakieś 6 lat temu miałem okazję studiować z nim na roku przez krótki okres (później go dropnęli)
  Generalnie facet miał problem z osobowością – bardzo widoczny. Pomijam fakt, że również miał poważne problemy z nauką (np na studiach nie umieć najprostszych działań matematycznych).

  Potem widywałem go na rynku jak kręcił się po imprezach z małolatami.
  Na youtubie można obczaić filmy z nim w roli głównej.

 31. Faktycznie kandydat na Radnego – bedzie sie widocznie tylko zajmował – przepraszam za sformuowanie :
  Młodymi Dupami w mieście imitacji – widocznie to taki nowoczesny Heros
  Ciekawe jakich mamy kolejnych kandydatów do obsadzenia koryta.

 32. przecież ten człowiek jest upośledzony. Jest moim sąsiadem i nie rozumiem kto wpadł na pomysł aby startował na radnego. Powinien startować do poradni psychiatrycznej.

 33. Około 10 lat temu, gdy miałam 16 lat, Pan Artur Hippe także i mnie dręczył podobnymi wiadomościami i groził mi że mnie znajdzie jeśli sama nie będę chciała się z nim spotkać, bo Rzeszów nie jest taki duży. Tyle lat a nadal pamiętam jego niewybredne wiadomości.

Comments are closed.