Reklama

Rzeszów miał „swoje 5 minut”, a właściwie 20 sekund, na antenie ogólnopolskiej telewizji. Wszystko za sprawą Parku Papieskiego. Porównano go do Central Parku w Nowym Jorku.

„Sezon ogórkowy, ogólnie mało się dzieje. Mediom elektronicznym umknęła wzmianka w Teleexpresie o Rzeszowie. Przeważnie „reklama” jakiegokolwiek miasta to news o morderstwie, wypadku, czy jakimś nieszczęściu. A o Rzeszowie wypowiadali się w samych superlatywach. Darmowa reklama na antenie ogólnopolskiej” – napisał jeden z Czytelników Rzeszów News.

Rzeszów pojawił się w czwartek (20 sierpnia) na antenie Teleexpresu. Pokazano 20-sekundowy materiał na temat kończących się prac przy budowie Parku Papieskiego, w którym powstał sztuczny strumień i muszla koncertowa.

„W Nowym Jorku spacerują w Central Parku, w Londynie mają Hyde Park, a w Rzeszowie na finiszu jest Park Papieski” – tak lektor wprowadził widzów do krótkiego materiału o Parku.

Powiedział, że Park ma przypominać o wizycie Jana Pawła w Rzeszowie w 1991 r., a przez Park wiedzie Aleja Przesłania Papieskiego. Są w niej kamienne tablice, na których wyryto fragmenty encyklik.

„Już szemrze sztuczny strumień. Niebawem przybędzie roślin w kolorystyce papieskiej, m.in. purpurowych i złotych” – zachwyca się Teleexpres.

„Słyszałem, że burmistrz Nowego Jorku już myśli co zmienić w Central Parku, aby dorównać naszemu parku, a reportaż był w CNN! Ale reklama!” – skomentował jeden z internautów.

Park Papieski ma być oficjalnie otwarty 30 sierpnia. Budowa fontanny i muszli koncertowej kosztowała ponad 3 mln zł.

Materiał o Parku w Teleexpresie możecie zobaczyć TUTAJ. Zaczyna się od 8,30 min.  Kto jeszcze nie widział Parku Papieskiego, to ma okazję zobaczyć go na zdjęciach TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. Byłem w czwartek, można powiedzieć kolejne miejsce dla młodych ludzi z dziećmi, które od razu powłaziły do wody, zabawa na całego. Mnóstwo ludzi wokół wszyscy zadowoleni.
    Pojechałem również w piątek i co? Parę dzieci patrzących z kładeczek na wodę, ludzi zdecydowanie mniej. Myślę, co się stało? A, postawiono tabliczki, że na kamyczki o do wody wstęp wzbroniony. Teraz jest pięknie, tylko jakoś mniej papiesko, bo ON o ile pamiętam, kochał dzieci. Cóż.

  2. Owszem, płaci miasto ale cała ta inwestycja jest robiona pod dyktando czarnych sukienkowych. Mogło by tam powstać piękne osiedle. Niestety zamiast tego mamy park bez żadnych nasadzeń drzew ale za to z metalowymi liliami wodnymi… Porównanie do Londynu i Nowego Jorku jest tutaj jak najbardziej sarkastyczne…

  3. rzeszów stolica innowacji! zróbcie jeszcze z dziesięć tandetnych fontann, 20 tablic elektronicznych na których bedzie sie wyswietlał komunikat “do centrum 5 min.” wybudujcie z dwa akwaparki i może jeszcze z cztery kładki i oczywiście jeszcze jedno lotnisko! a młodzi pracują za 1400zł na kasie… taka to stolica innowacji…

  4. ludzie nie maja na chleb a oni sobie buduja co chca i gdzie chca ! zeby bylo tyle osrodkow dla mlodziezy co kosciolow to dzieci nie siedzialyby przed komputerami. w zimie to juz calkiem nie maja co robic biedne dzieci a rodzice pieniedzy nie maja bo za ich pieniadze nabudowali kosciolow itd
    w pobliskim glogowie mlp ksieza mieszkaja we willach! a na kazaniu proboszcz powiedzial ze skoro wy macie to my tez chcemy miec. nieliczni maja a wiekszosc ma 1500na miesiac! utrzymaj za to rodzine. co bog przykazal? zeby kaplani oddali sie szezeniu wiary oddajac wszelkie dobra i zeby korzystali tylko z tego co im do zycia potrzebne a nie wille i mercedesy. zaklamany kraj a politycy? ten kto trzyma z ksiedzem ten jest u wladzy

Comments are closed.