Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Już ośmioro pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie jest nosicielami śmiertelnie groźnej bakterii New Delhi. 

W ubiegły wtorek poinformowaliśmy, że na oddziale wewnętrznym szpitala “na górce” leży troje pacjentów, którzy są nosicielami bakterii New Delhi

Aktualnie bakterią zakażonych jest ośmioro pacjentów. – Wszyscy oni są nosicielami, na razie bakteria nie wywołuje u nich zakażenia – twierdzi Małgorzata Przysada, zastępca dyrektora ds. klinicznych i lecznictwa KSW nr 2. 

Jak dodaje, pacjenci zakazili się mimo ostrego reżimu sanitarnego, który panuje w szpitalu. – Obawiamy się, że do zakażenia doszło w toalecie. Pacjenci prawdopodobnie nie umyli rąk po skorzystaniu z niej, a bakteria przenosi się głównie na dłoniach – martwi się Przysada.

Przypomnijmy, że aby ograniczyć rozwój ogniska, przyjęcia do Kliniki Chorób Wewnętrznych zostały wstrzymane. Pacjenci-nosiciele są odizolowani. Opiekuje się nimi specjalnie przygotowany osobny personel. Badane są kolejne osoby.

Bakteria New Delhi może powodować m.in. zapalenie płuc i zakażenie układu moczowego. Jest odporna na większość antybiotyków. – Śmiertelność w tym przypadku jest bardzo duża – niepokoi się dyrekcja szpitala przy ulicy Lwowskiej.  

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: