Policyjny dron po raz kolejny w akcji. 22 wykroczenia kierowców

Reklama

W niespełna trzy godziny oko policyjnej kamery zarejestrowało 22 wykroczenia kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. 

 

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

We wtorek, 22 maja, przed południem na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Powstańców Warszawy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie obserwowali kierowców przy pomocy drona. 

Bezzałogowy statek powietrzny tylko przez godziny zarejestrował 22 wykroczenia kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. – 20 kierowców zostało ukaranych mandatami, dwóch pozostałych funkcjonariusze pouczyli – poinformowała KWP.

Video: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Od początku br. funkcjonariusze Referatu Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad wykonali już 6 lotów z wykorzystaniem drona. Ujawnili 92 wykroczenia, 82 kierowców ukarano mandatami, dziesięciu zostało pouczonych.

Policjanci KWP apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze. – Nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych – podkreślają funkcjonariusze. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama