Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Podkarpackie struktury Razem rozczarowane decyzją prezydenta Rzeszowa, że nie wyeliminował całkowicie fajerwerków z zabawy sylwestrowej na Rynku. Kompromis, który zaproponował ratusz, działacze partii nazywają skandalicznym.

Tegoroczny Sylwester w wielu miastach w Polsce, w tym i na Podkarpaciu, będzie inny niż dotychczas. Zamiast tradycyjnych fajerwerków o północy na niebie rozpłynie się laserowe show. Po takie rozwiązanie, z myślą o naszych czworonogach, sięgnęły m.in. władze takich miast, jak: Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Grudziądz, a na Podkarpaciu – Przemyśl.

Częściowo z takiego rozwiązania skorzystał także Rzeszów. W stolicy Podkarpacia o północy mieszkańcy będą mieli okazję przez pierwsze pięć minut obserwować pokaz tradycyjnych fajerwerków, a przez kolejne 10 minut laserowe show. Częściowa rezygnacja z pokazu fajerwerków nie spodobała się lewicowej partii Razem. „Gdzie tu są zaspokojone potrzeby zwierząt?” – pytają działacze.

„Władze Rzeszowa, zamiast iść drogą innych miastach, które chcą ukrócić cierpienie zwierzaków, idą na “kompromis” i będą męczyć nasze zwierzęta, ale 5 minut krócej. Uważamy tę decyzję za skandaliczną!” – czytamy dalej w oświadczeniu podkarpackich struktur Razem.

Razem uważa, że pokaz fajerwerków to kilka minut rozrywki, bez której można się obejść, a zwierzętom oszczędzimy ogromny stres. „Niektóre narażamy zupełnie niepotrzebnie” – uważają działacze partii. Według Razem, coraz więcej miast w Polsce, ale także i w Europie odchodzi od pokazu fajerwerków. Przykładem są Włochy, gdzie w 800 miastach i gminach w noc sylwestrową o północy nic nie wybucha.

„Niech Rzeszów – stolica innowacji stanie się miastem naprawdę innowacyjnym i zakaże w przyszłym roku fajerwerków! Będziemy walczyć wraz z innymi organizacjami o zakaz w przyszłym roku” – zapowiada Razem. O tym, czy fajerwerki będą częścią Sylwestra 2019/2020 mają w przyszłym roku zadecydować mieszkańcy w specjalnych ankietach.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

24 KOMENTARZE

 1. A wyjebcie lampki na slupach i lasery bo dekoncentruja i strasza ptaki. Przestancie naprawiac drogi bo sie krety beda bac . moze najlepiej to w rzeszowie zakaz wjazdu samochodem tylko rowerami bo psy sie boja silnikow i klaksonow

 2. Cały urok w tym, że warto iść na Rynek i doczekać pokazu fajerwerków. Gwarantowana gęsia skórka i dreszcze. Bez tego ta impreza zaginie. Co wam da pokaz laserowy? Wizualne atrakcje, które mamy w klubach co weekend? Do duszy z takim Sylwestrem. Lepiej będzie pozostać w domu i o północy wyjść na osiedle, tam będzie weselej, hucznie i kolorowo.

 3. A ja mam w…. nosie co chce, a czego nie, jakaś żałosna partyjka, która praktycznie istnieje tylko w teorii. Miasto tworzą jego mieszkańcy i ważne jest ich zdanie.

 4. Szczekanie psa cały rok ok, to tylko zwierzę. Pokaz fajerwerków raz na rok na 20 minut czy nawet mniej wielkie larum bo jak to tak stresować zwierzaka. Proszę się do ch*ja wafla ogarnąć. Jeśli jakiś zwierz ma kłopot wytrzymać pokaz to właściciel powinien z nim zostać w domu i zadbać o jego spokój. Jeśli twierdzi że też chce iść na bal, bo jak to tak, a zostawia zwierzaka w domu to chyba zapomina że zwierzę to nie zabawka i należy o niego dbać czasem kosztem własnych przyjemności. A najlepiej to w ciul zakazać wszystkiego żeby nie było niczego, tylko wtedy bylby problem, bo nie byłoby do czego się przywalić.

 5. Lasery SĄ tańsze. Jasne, jednorazowo – droższe. Ale w perspektywie kilku lat, pokazy laserowe wychodzą taniej, bo za zakup sprzętu płaci się tylko raz. A za fajerwerki płaci się co roku.

 6. Komuniści czy kapitaliści – co za różnica skoro w dzisiejszych czasach wszyscy to lewacy..?
  Pranie mózgu zrobiło swoje …

 7. I uj z tego jak na osiedlach, przy restauracjach i innych przybytkach będą strzelać tylko będzie dudniło! Kuwa ochronicie tylko psy ze śródmieścia?!?! zarypiście!!! będą sierściuszki mniej zestresowane a tradycja pójdzie w pizdu! Hucznie witamy, hucznie!

 8. Prawda jest taka, że pokaz fajerwerków o północy to nie jest problem dla psów, problemem są osiedlowi domorośli saperzy i piromani strzelający od świąt i do Trzech Króli.

 9. Ten świat dosłownie spada na psy! To jest raz do roku, tak się wita nowy rok. Bez przesady chyba ludzie są ważniejsi niż zwierzęta.

 10. Pirdolenie kotka za pomocą młotka. Ciekawe czy ci wszyscy anty tradycjonisci mają psy. Jak jak już mają to siedzą z nimi w chacie czy bawią dupsko na imprezie a psy sam w domu trzęsą dupa bo młodzież pusza petardy pod oknem. Co ludziom też zabronicie puszczać fajerwerki. Szlag mnie trafia jak takie ameby się wypowiadają.
  Protestuje przeciwko laserem ponieważ będą razić ptaki i pilotów samolotów. O i mamy następny protest.Bo Tak.

 11. Nawet Petru myli nazwy. Zresztą czy to istotne? Zaraz, Teraz, Razem jeden huj wszystkie z zerową rozpoznawalnością i nikłym poparciem.

 12. Świecie dokąd zmierzasz?! Naprawdę nie ma ważniejszych spraw niż 5 czy 10 min. fajerwerków, bo psy się boją?! Jeżeli tak martwią się o psy, to niech przejdą się po obrzeżach miasta i zobaczą ile psów, w tym zimnie marznie uwiązanych na łańcuchach przy lichej budzie, jak siedzą w błocie, bo kawałka podestu nie mają. To nie jest 10 min strachu, to jest kilka, kilkanaście lat cierpienia. Ludzie ogarnijcie się, bo inteligencji i logicznego myślenia coraz mniej w was jest.

 13. Raz! Dwa! Trzy! JEB*Ć PSY!!
  1. Nie będą cierpieć ,,5minut krócej” tylko 10minut krócej – to po pierwsze.
  2. Po drugie – 15 minut raz w roku pokaż organizowany przez miasto pieski przeżyją – zwłaszcza że to nie ratusz strzela już tydzień przed sylwestrem i kolejny tydzień po tym dniu 😉 – więc różnica dla piesków ŻADNA! Czy na rynku odbędzie się pokaz czy też nie bo i tak ludzie będą napierniczac cała noc 😉
  3. Po trzecie i ostatnie – lasery są droższe a nie tańczę od tradycyjnych fajerwerków
  PS. RAZEM nie ma mandatu społecznego żeby wypowiadać się w jakichkolwiek sprawach w imieniu narodu – a jedynie we własnym – bo nie przekroczyli w żadnych wyborach progu wyborcego, nikt na tych komunistów nie glosuje 😉

 14. Obowiązkowo zakaz fajerwerków podczas Światełka do Nieba , finału WOŚP ! Trzeba być konsekwentnym. Carpatia Festiwal , podczas wizyty Polonii , podczas juwenaliów etc .

 15. Lasery są 2 razy droższe jak ognie sztuczne przy tym samym czasie trwania pokazu. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Ognie sztuczne to coś więcej jak wystraszone na 10 minut pieski to kilkusetletnia tradycja i cały przemysł. Kilka tyś osób pracę straci przez pieski.

 16. Czy na rynku są psy, zwierzęta?? Chyba tylko szczury… Wełbach się powaliło każdemu. A kilka metrów za rynkiem i dalej selixy będą ładować petardami i jaki w tym sens że na rynku miało by ich nie być???

 17. Stara partia Petru ma 3.5 mln dług. No to założyli nową partię RAZEM

  RAZEM ma w sondażach poparcie 0.0% zatem na ten śmieszny twór jak kiedyś ktoś zagłosuje w co wątpie i bedzie miał radnych będzie mógł zgłaszać swoje złote myśli odnośnie mojego miasta. A dziś? A dziś Petru przygotowuje sie na święta 6 Króli 🙂

Comments are closed.