Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

– Trzeba szukać kolejnych problemów – mówił w piątkowe popołudnie w ratuszu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. On i jego komitet Rozwój Rzeszowa w gronie kilkudziesięciu osób świętowali zwycięstwo w wyborach samorządowych. 

Po godz. 16:00, gdy urzędnicy z ratusza rozeszli się już do domów, część z nich, głównie dyrektorzy poszczególnych wydziałów zostali. Na sali sesyjnej, razem z szefami klubów piłkarskich Stali Rzeszów i Resovii, naukowcami, przedsiębiorcami (m.in. Martą Półtorak, prezes Marmy Polskie Folie), dyrektorami szkół, sportowcami, znanymi prawnikami, duchownymi, kandydatami w niedzielnych wyborach rozpoczęło się świętowanie zwycięstwa. 

Tadeusz Ferenc po raz piąty wygrał wybory na prezydenta Rzeszowa. Zdobył prawie 64 proc. wszystkich głosów, głosowało na niego ponad 51 tysięcy mieszkańców. Takiego wyniku pod względem liczby oddanych głosów Tadeusz Ferenc nigdy wcześniej nie zdobył. Główny konkurent Ferenca – Wojciech Buczak z PiS zdobył niespełna 29 proc. (23 100 głosów). Cztery lata temu Ferenc otrzymał 66 proc. – ok. 8 tys. głosów mniej, niż teraz.

Podczas wystąpienia Tadeusz Ferenc wspominał kampanię wyborczą. – Bój był niezwykle trudny, przeciwnik [Wojciech Buczak – przyp. red.] niezwykle mocny. Szanuję go – mówił prezydent. – Dokładaliśmy wszelkich starań, by wygrać za wszelką cenę. By wygrać Rzeszów, by dalej decydować, co się w Rzeszowie dzieje, jak ma się rozwijać, jak podejmować decyzje. Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. Widocznie na to zasłużyliśmy – podkreślał Ferenc. 

Tadeusz Ferenc: Chcemy być najlepsi

Gratulował wszystkim kandydatom, którzy startowali do Rady Miasta z jego komitetu Rozwój Rzeszowa. Szczególnie tym, którzy nie dostali się do rady. – Włożyli ogromną pracę, wiele osób startowało pierwszy raz, byłe niezwykle zaangażowane. To ich początek działań politycznych, gospodarczych. W kolejnych wyborach z całą pewnością odniosą sukcesy – uważa Tadeusz Ferenc. Do tych, którzy do rady się dostali, Ferenc powiedział krótko i w swoim stylu: – Do roboty! 

Kilka dni wcześniej w wywiadzie dla Rzeszów News mówił: – Nadal będę katem dla siebie. 

W piątek na prezydenta Ferenca czekał tort w kształcie serca z napisem: „Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa, zawsze dla mieszkańców”. On sam dokonał pierwszego cięcia słodkiego wypieku. Specjalnie dla prezydenta fragment piosenki „We Are the Champions” zespołu Queen zaśpiewała Dominika Kobiałka, rzeszowska wokalistka, która startowała w wyborach z listy Rozwoju Rzeszowa (zabrakło jej niewiele głosów, by dostać się do rady). 

Ferenc mówił, że chce, by decyzje w nowej kadencji nadal zapewniały „dalszy rozwój naszego miasta”. – Tematów jest tysiące. Chcemy być najlepsi, nie tylko w Polsce, ale musimy liczyć się na arenie europejskiej i na arenie światowej – stwierdził Tadeusz Ferenc. Pochwalił się, że listy gratulacyjne po wygraniu niedzielnych wyborów docierają do niego z całego świata – z USA, Australii, Azji.

– Aby Rzeszów się rozwijał, aby miasto szło do góry i w szerz. Aby tu byli ludzie, tak jak w tej chwili, z ogromną inicjatywą – życzył wszystkim Ferenc. 

Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News

Konrad Fijołek: To nie lada wyczyn

Jak duży sukces w wyborach odniósł podkreślał Konrad Fijołek, pełnomocnik Rozwoju Rzeszowa. – Aż o 28 tys. głosów prezydent wyprzedził swojego największego konkurenta. To znaczące, szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości. Prezydent jeszcze tyle głosów nie dostał, a miastem rządzi od 16 lat. To nie jest łatwo zrobić wszystkim dobrze, nie wejść w sprawy trudne. Po 16 latach zwiększyć dorobek tych, którzy na prezydenta oddali głos, to nie lada wyczyn. Taki przypadek w Polsce jest niezwykle rzadki – mówił Fijołek.  

Stwierdził, że polityka „bezwzględnego rozwoju miasta i „całkowitego poświęcenia” się dla niego okazała się opłacalna. – Nie ma miejsca w Rzeszowie, w którym prezydent by nie wygrał, niezależnie, czy to były tereny blokowe, miejskie, wiejskie, centralne, czy obrzeżne – zaznaczył Konrad Fijołek. 

Powody do świętowania miał również sam Rozwój Rzeszowa, który w 25-osobowej radzie będzie miał aż 12 radnych. To też najlepszy wynik wyborczy w historii proprezydenckiego komitetu. Wszyscy mają świadomość, że to właśnie nazwisko Tadeusza Ferenca przy Rozwoju Rzeszowa było największym magnesem i lokomotywą.

– Mamy o ok. 11 tysięcy głosów więcej niż cztery lata temu. Kampania była ciężka, codziennie gdzieś ganialiśmy kandydatów, codziennie w kilkanaście różnych miejsc, dzięki temu udało się uzyskać znakomity wynik – dodał Fijołek, który także ponownie dostał się do rady. Rozwój Rzeszowa będzie rządził w radzie razem z Platformą Obywatelską (4 radnych). W opozycji PiS, który ma 9 radnych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

49 KOMENTARZE

 1. Co tu sie wyrabia? Swietujecie co? Do roboty sie zabierac a nie swietowac! Teraz robic to co naobiecywaliscie wyborcom! Politycy sa nie od wygrywania, do roboty!

 2. Wiesz jak skończył Adonis? Lepiej zmień nick i przestań pisać głupoty. Jak rozumiem, bawić się może tylko elyta, a zwykły urzędnik ma tyrać na ich zabawę i sukcesy. Żal mi cię człowieczku. Urząd miasta dostanie salę za free, w razie czego.

 3. To wina Ferenca ze konkurent był jak zwykle słaby, od 2002 roku wygrywa deklasując ” rywali „, czyli wszyscy byli słabi a może nie pomyślałeś o tym że to Ferenc jest mocny i wielu ludzi widzi jak miasto się zmieniło od kiedy objął pierwszy raz funkcje prezydenta . Nie opowiadaj że to za sprawą pieniędzy z unii bo inne miasta też mają możliwość zdobycia dofinansowania a jakoś nie potrafią skorzystać na tyle ile to Rzeszów uzyskuje.
  Przecież pan Buczak był; pewny drugiej tury to jaki on był słaby rozdawał krówki w namiocie na 3 maja z kawą w termosie, krytykował władze miasta za inwestycje który mu się nie podobały , chciał stworzyć nowy Manhattan w Rzeszowie wizualizacjami z kosmosu .

 4. Chamem kolego lub koleżanko jest ten co wypisuje cały czas jakieś durnoty na prezydenta , wszystko mu przeszkadza nie pasuje , ta wyjątkowa żałosna miernota nie powinna wogóle na forum się udzielać , gdyż jest typowym prowokatorem.

 5. PO się wstydzi że kiedyś powiedzieli że piniędzy na 500+ ni ma i nie będzie a PIS że zablokowali w Rzeszowie budowę obwodnicy i mostu.

  O tyle teraz PIS jest w lepszej pozycji że jeszcze gdyby im zależało na rozwoju miasta mogliby zadziałać na rzecz obwodnicy. Ale Oni mają Rzeszów w dupie i po wyborach traktują jak Polskę B. Po co mają wydawać pieniądze jak mogą straszyć dziennikarzy sądem.

 6. Panowi Marcin i Konrad mają na nazwisko Fijołek, a nie „Fiołek”. Także Bartku błąd ortograficzny!!!. Napisałeś, że to były wybory na partie polityczne….hmmm nie znam partii politycznej, która nazywa się Rozwój Rzeszowa.

 7. Bo trzeba było budować te chałupy, szeregóweczki w Zaczerniu czy Trzebownisku. Ja sobie z tego rejonu jade rano gdzie chce albo A4 i łącznikiem albo 9. Ciekawi mnie kiedy developernia sie rzuci na tamte rejony.

 8. Cytat:

  ” Władze miasta zaprezentowały we wtorek dokumenty z obu urzędów. W uchwale Zarządu Województwa Podkarpackiego z 28 lutego 2017 roku czytamy, że opiniuje się pozytywnie wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji polegającej na budowie drogi z mostem pomiędzy ulica Podkarpacką i aleją Sikorskiego, zwanej „Obwodnica Południową”. Pod dokumentem podpisany jest prawicowy wicemarszałek województwa Bogdan Romaniuk. Niemal identyczną treść ma uchwała Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, podpisana przez starostę Józefa Jodłowskiego, polityka PiS. – To najlepszy dowód na to, że to nie przebieg trasy był problemem. W urzędzie miasta tempo przygotowania inwestycji było niesamowite. Tymczasem służby podległe wojewodzie i marszałkowi spychały wydawanie decyzji i dokumentów jeden na drugiego. Szukały problemów, nie było z ich strony pomocy, z którą na pewno wniosek o dofinansowanie udałoby się złożyć – uważa Konrad Fijołek, radny prezydenckiego Rozwoju Rzeszowa. Jego zdaniem od początku lokalni działacze PiS traktowali obwodnice jako element gry wyborczej. – Przecież nie mogli pozwolić na to, aby tuż przed tegorocznymi wyborami Tadeusz Ferenc otworzył nową droge i most… „

 9. Jeszcze raz Fiołek wyskoczy z tym że przez radnych PIS nie powstaje obwodnica południowa ani połnocna to złożony zostanie wniosek do Prokuratury i wszyscy mieszkańcy się dowiedzą na podstawie twardego materiału dowodowego jaka była główna przyczyna zawalonego przetargu.Fiołek nadworny goniec do negocjacji umów offsetowych pomiędzy władzami miasta a inwestorami z wyrokami może zagrać najwyżej na cymbałach w czasie najbliższych świąt.Gdyby był an dalszym miejscu na tzw. liście prezydenckiej to dostał by tyle a może nawet mniej głosów niż nad aktywny radny z Bżdzinki.Bo to były typowe wybory na partie polityczne a nie na fachowców od zarządzania.

 10. A zaraz po wyborach mówiłeś pan Ferenc , że nie będzie żadnego świętowania . Trzeba się ostro brać do roboty. Widzisz ile warte są Twoje słowa panie Ferenc. ?

 11. Ale się rzucasz „gościu z Rzeszowa”. Ja wiem kolejna porażka boli, a to był prawdziwy łomot!!! Tyle banerów,plakatów, buńczuczne zapowiedzi i NIC. Nazwałeś wyborców Ferenca „maszynkami do głosowania”, więc jako, że jestem jego wyborcą odpowiadam ci: dla was to oni są CHAMPIONS, a wy dla nich i dla nas LOSERS!!!

 12. W połączeniu akurat problemu nie ma, bardziej chodzi o to, że „zawsze dla mieszkańców” nie znaczy, że z nimi. Twarde prawo, ale prawo i Prezydent nie powinien go omijać i robić z tego dodatkowo szopkę.

 13. To oznacza, że Prezydent nie przestrzega obowiązującego prawa.
  I niby to mój czubek nosa? Przykładów jest niestety więcej.
  Byłeś mu potrzebny tylko po to żeby oddać głos. Z tym „rozwinął miasto”, to bym nie przesadzał. Jak na razie zabudował, a jak będziesz się przemieszczał między budynkami to poczujesz może za jego kadencji jeszcze. Tylko prawdopodobnie będzie ciężko mu za to „podziękować”

 14. To co miał powiedzieć prezydent zwykłemu urzędnikowi chodź po pracy najemy się do syta, rodzina niech poczeka ?? Co innego główni dyrektorzy , zastępcy prezydenta itp Kierują duża liczbą ludzi więc wyjątkowo prezydent chciał im podziękować za tą pracę. Zwykłego. urzędnika to nie interesuje

 15. Człowieku ty myślisz cały czas o swoim czubku nosa ,kogo interesuje że na terenie Śródmieścia Północ i Południe tablice z nazwami ulic i numerami budynków wskazują już dzielnicę ŚRÓDMIEŚCIE. To oznacza że prezydent Ferenc jest niedobry i trzeba mu podziękować ??? Nie ważne że dzięki niemu i urzędnikom podległym rozwinął miasto i nadal go rozwija zlecając wykonanie kilkaset jak nie więcej inwestycji rocznie.
  Dla jednego jest problemem jakaś droga , dla innego brak przedszkola a dla innego jeszcze problem zmiany tablic na dzielnicach, każdy myśli o własnej dupie a nie o ogóle który został wykonany !!!

 16. Tak tak i wprowadzić pisoli do władzy aby cofnęli miasto w rozwoju. Jak Ferenc ma zrobić porządek z MPK skoro od tego są ludzie ,jeden człowiek ma ogarniać wszystko , co to on jest jasnowidzem !!!! Oczekuje się od prezydenta aby był idealny bo przecież w innych miastach prezydenci lepiej sprawują funkcje tylko tutaj jest inaczej. Pierd… się w ten durny cymbał trolu

 17. Dlaczego nikt się nie zająknie, że Ferenc i kompania wygrali tylko dlatego, że konkurent był dramatycznie słaby, a jego zaplecze tylko to pogłębiało (np. hasłem: Nowy Prezydent Rzeszowa). Ferenc jest już starym człowiekiem, może nie dojechać do końca kadencji, i co wtedy? Kto przejmie miasto, gdy następcy nawet nie w lesie?

 18. zawsze dla mieszkańców bez nich – czyli jesteś nikim?
  a zawsze dla mieszkańców z nimi – czyli masz coś do powiedzenia?
  Mniej więcej taka pokrótce, nie widzisz różnicy?

 19. „Po godz. 16:00, gdy urzędnicy z ratusza rozeszli się już do domów, część z nich, głównie dyrektorzy . .. . ”
  Pospólstwo wygoniono do domu by „elyty” mogły w spokoju balować.
  Z czystej ciekawości – kto i z jakiego funduszu za owe świętowanie zapłacił?
  Nie jestem wyborcą Ferenca ale podatki płacę w Rzeszowie.
  Ile z nich poszło na te torty?

 20. „Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa, zawsze dla mieszkańców” – tak bardzo dla mieszkańców, że prawie od roku na terenie Śródmieścia Północ i Południe tablice z nazwami ulic i numerami budynków wskazują już dzielnicę ŚRÓDMIEŚCIE.
  W Statucie Miasta Rzeszowa § 9 ust. 1 stanowi: „O utworzeniu, łączeniu i podziale osiedla, a także zmianie jego granic, rozstrzyga Rada w drodze uchwały po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami.”
  Gdzie i kiedy były konsultacje? Będą dopiero, gdyż…
  dnia 28 sierpnia 2018 r. została podjęta Uchwała Nr LXIII/1493/2018 Rady Miasta Rzeszowa w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami zamieszkałymi na terenie osiedli Śródmieście – Północ i Śródmieście – Południe w sprawie połączenia osiedli.
  Zawsze dla mieszkańców, a może jednak ponad nimi, bez nich?
  Zrobię, a później zapytam czy chcecie, bo wiem, co musicie chcieć?

  http://bip.erzeszow.pl/wladze-miasta/prawo-lokalne/uchwaly-rady-miasta-vii-kadencji/uchwaly-podjete-w-2018-roku/30686,uchwala-nr-lxiii14932018-z-dnia-28-sierpnia-2018-r.html

 21. Ferenc nie zrobi ŻADNEGO porządku z MPK. Żeby zrobić porządek, trzeba wywieźć sołtysa i jego pożal się Boże „niedorozwój” Rzeszowa na taczkach z ratusza.

 22. Niech Pan zrobi porządek z tymi wiecznie spóźnionymi autobusami MPK. to jest skandal, żeby DZIECI czekały na spóźniony autobus pół godziny. Jest coraz ciemniej, coraz zimniej, a autobusy przyjeżdżają coraz PÓŹNIEJ. Dotyczy linii 11.

 23. Szef kampanii Rozwoju Rzeszowa Konrad Fijołek świętował. a gdzie jest Marcin Fijołek? Czyż nie on był szefem kampanii PiS? Czyż nie miało być więcej radnych z tego ugrupowania? Miało być lepiej, a jest gorzej niż w poprzedniej Radzie!!! Szczerze mówiąc wg mnie to jest sztuka tak to spieprzyć. Przy takim rozdawnictwie socjalnym rządu powinni tu zrobić znacznie lepszy wynik. Panie Poręba, Panie Kaczyński czas się zastanowić nad PERSONALNYMI zmianami. Może warto odstawić niektórych, a zaufać komuś nowemu.

 24. i znów zwyciężył zdrowy rozsądek zadowolonych mieszkańców, którzy przez lata jeżdżąc po Polsce i świecie docenili to, co w tym mieście się dokonało. Malkontentów nie brakuje lecz my, Rzeszowianie wiemy za co cenimy tego człowieka. Pewnie ma swoje wady jak każdy ale życzyłbym komukolwiek w tym wieku takiej energii i pomysłów już nie dla siebie a dla potomnych. I darujcie sobie hejterzy teksty o korzyściach dla Ferenca, bo to absurd. Oby następca miał choć w części tyle zapału. Brawo ! Jak ja się cieszę, że tu mieszkam.

 25. Niech PIS nawet sobie nie myśli że za 5 lat wygrają.

  Mieszkańcy Rzeszowa Wam przypomną zablokowanie obwodnicy południowej. Nieważne kogo za 5 lat wystawicie, każdy skończy z podkulonym ogonem jak Bucz. Obwodnica to za duża sprawa żeby poszło w zapomnienie.

Comments are closed.