Warszawska firma Triton Academicus chce w Rzeszowie wybudować dla studentów mini apartamenty. W planach są trzy budynki, w których byłoby 400 apartamentów.

[Not a valid template]

 

Firma Triton Academicus o swoich planach poinformowała w środę w Rzeszowie. Chce w mieście wybudować akademiki z podwyższonym standardem, gdzie będzie można zamówić podobne usługi jak w hotelu.

Inwestor na początku września zwrócił się do Urzędu Miasta w Rzeszowie z prośbą o możliwości wykupienia działek przy ul. Granicznej i Zielonej, gdzie kiedyś planowano budowę korty tenisowe, ale na skutek protestów mieszkańców do inwestycji nie doszło.

Pokoje 1-2 osobowe

Triton Academicus jest zainteresowany kupnem 1,5-hektarowej działki. Wybór miejsca na mini apartamenty nie jest przypadkowy ze względu na niewielkie odległości od dwóch największych w Rzeszowie uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Politechniki Rzeszowskiej.

Niedaleko znajdują się uniwersyteckie akademiki Filon i Laura. Warszawska firma planuje budowę trzech budynków w opływowym kształcie. Każdy z nich miałby 13 kondygnacji. W sumie w akademikach byłoby 400 apartamentów z balkonami. Pokoje byłyby 1-2 osobowe. Powierzchnia każdego wynosiłaby od 25 do 35 m kw.

Cena za pokój byłaby porównywalna do ceny wynajęcia kawalerki na Rynku

– Celem jest stworzenie zupełnie nowej koncepcji zakwaterowania studenckiego. Takiej, która odpowiadała wymogom i standardom studenta dnia dzisiejszego. Oferujemy nie pokoje, ale mini apartamenty, w których znajdzie się część nocna, część dzienna, kuchenka i łazienka. Każdy z domów studentów ma być nie tylko bazą noclegową, ale centrum życia, gdzie znajduje się wiele usług odpowiednich dla studenta – mówi Małgorzata Kuriata, prezes Triton Academicus.

Boisko, siłownie, basen…

Na przeszklonym parterze, od strony ulicy przewidziano miejsce dla sklepów, klubów, kawiarni, czytelni, księgarni. Obok, pod zadaszeniem, ale bez ogrodzenia ma znajdować się przestrzeń rekreacyjna, gdzie przewidziano boisko z trybunami.

Na skwerze, który ma zajmować 60 arów działki wykupionej przez inwestora, nie będzie cienia. Przestrzeń zielona ma być dostępna również dla okolicznych mieszkańców. – W interesie inwestora nie jest zabetonowanie wszystkiego – mówi Maciej Łobos z rzeszowskiej pracowni architektonicznej z MWM Architekci, która na zlecenie Triton Academicus chce opracowała koncepcję budynków.

Skwer będzie nachodził na budynek. Pod tą zieloną częścią ma znajdować się parking na około 220 miejsc postojowych. Inwestor twierdzi, że budowa akademików jest jeszcze we wstępnej fazie koncepcyjnej.

– Pod zielonym dachem dajemy parkingi. Jeszcze do tego zmieści się 3 tys. m kw. ogólnej przestrzeni przeznaczonej na sale konferencyjne, stołówki, pralnie, siłownie. Może jeszcze pojawi się basen – mówi Maciej Łoboś.

Projekty mają w całej Europie

Triton Academicus to firma specjalizująca się w budowie kampusów studenckich. 1,5 roku temu postanowiła rozszerzać swoją działalność w Europie, głównie w Polsce, Niemczech i Skandynawii.

– Nasi udziałowcy od 2006 roku zaangażowani są w tego rodzaju inwestycje na terenie Wielkiej Brytanii – łącznie w 13 projektów, z czego część jest już zupełnie zakończona – mówi Małgorzata Kuriata. W Łodzi podobny projekt jest na zaawansowanym etapie.

– Nie jesteśmy typowym deweloperem, który buduje obiekt, po czym go sprzedaje. My obiektami zarządzamy, trzymamy w naszym portfelu i tym bardziej dbamy o jakość, estetykę obiektu oraz utrzymanie dobrych relacji lokalnych – mówi Kuriata.

Na sprzedaż warszawskiej firmie działki przy ul. Granicznej i Zielonej zgodę musi wyrazić Rada Miasta Rzeszowa. Termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znany.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama