Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Poznaliśmy datę otwarcia popularnego miejskiego kąpieliska Żwirownia oraz basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zarówno Żwirownia przy ulicy Kwiatkowskiego, jak i baseny ROSiR-u przy ul. Ks. Jałowego, zostaną otwarte 15 czerwca. Oba kąpieliska będą czynne do 1 września. Żwirownia będzie czynna codziennie, od godz. 10:00 do 18:00, a baseny ROSiR-u od 9:00 do 19:00.

Za wejście na Żwirownię trzeba będzie zapłacić 4 zł (bilet ulgowy) i 6 zł (bilet normalny). Przed sezonem kąpielowym, został wyremontowany pomost, na kąpielisko dowieziono 300 ton świeżego piasku, poprawiono też płot. 

Na Żwirowni, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie wydzielone miejsce do pływania dla dzieci. Będzie można wypożyczać kajaki, rowery wodne i leżaki, na najmłodszych czekać też będzie plaża z placem zabaw. 

Dla miłośników siatkówki plażowej będą dwa boiska, na terenie Żwirowni zostanie wydzielone miejsce do rozpalenia grilla, nie zabraknie również budki z jedzeniem. 

W przypadku otwartych basenów ROSiR-u ceny biletów będą podobne do tych z ubiegłego roku. Za bilet w godzinach 9:00-17:00 trzeba będzie zapłacić 17 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny), za bilet w godzinach 17:00-19:00 odpowiednio: 12 i 17 zł.  

Przerwa wakacyjna 

Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, poinformowała nas, że w czasie otwarcia basenów otwartych, miejskie kryte pływalnie będą miały przerwy wakacyjne. Basen kryty ROSiR-u przy ul. Ks. Jałowego zamknięty będzie od 30 do maja do 8 września. 

Z kolei baseny „Delfin” przy al. Rejtana i „Muszelka” przy ulicy Starzyńskiego będą zamknięte przez cały lipiec. W pierwszy miesiąc wakacji będą czynne za to baseny „Karpik” przy ulicy Solarza oraz pływalnia przy ulicy Matuszczaka, w sierpniu będą zamknięte.

W sierpniu będzie można korzystać z basenów „Delfin” i „Muszelka”. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama