Prokuratura postawiła zarzuty kolejnym kibolom, kolejne wnioski o areszt

6
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Prokuratura nie patyczkuje się z kibolami, którzy w sobotę wywołali awanturę na rzeszowskim Rynku. Są zarzuty dla kolejnych dwóch pseudokibiców Stali Rzeszów i kolejne wnioski o tymczasowe aresztowanie.

– Właśnie podpisałem wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch podejrzanych – powiedział nam w środę po południu Piotr Pawlik, wiceszef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Wnioski dotyczą chuliganów Stali Rzeszów: 21-letniego Aleksandra K. i 31-letniego Sebastiana F.

– Oni także usłyszeli zarzuty udziału w czynnym zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Każda kolejna osoba zatrzymana do tej sprawy będzie miała takie same zarzuty. Wobec każdej wystąpimy też o areszt tymczasowy. Nie będzie dla nikogo żadnej taryfy ulgowej – zapowiada prokurator Pawlik. 

– Jeżeli policjanci zatrzymają wszystkich uczestników awantury, czyli około 80 osób, to każdego spotkają wnioski o aresztowanie – dodaje Piotr Pawlik. Prokuratura wnioskuje o trzymiesięczny areszt dla pseudokibiców Stali Rzeszów. Posiedzenie sądu odbędzie się w czwartek. Chuligani nie przyznają się do winy, w prokuraturze odmówili składania wyjaśnień. W środę na dwa miesiące zostali tymczasowo aresztowani trzej pierwsi kibole Stali.

Zarzuty dotychczas przedstawiono pięciu chuliganom. W ręce funkcjonariuszy wpadają na razie stalowcy, bo to ich grupa została w największym stopniu identyfikowana. „Wizyty” mogą się wkrótce spodziewać także kibole Resovii. Policjanci mają jasne polecenie – każdy rozpoznany uczestnik sobotniej awantury ma być natychmiast zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. 

Podczas bójki kiboli Resovii i Stali w ruch poszły kawiarniane stoliki, krzesła, kufle, popielniczki i kosze na śmieci. W ustawce chuliganów ranny został 35-letni mężczyzna, który był przypadkową ofiarą pseudokibiców. Właścicielka jednego z ogródków, który zdemolowali kibole, straty wyceniła na ponad 3 tys. złotych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Jak policja ma ich wyłapać jak podobno wszyscy gdy się dowiedzieli o wyrokach to chwilowo już „wyparowali” z Rzeszowa?

    • O jakich wyrokach mówisz? 😉
      Żaden wyrok jeszcze nie zapadł a biorąc pod uwagę wagę czynów i to że decyzja o tymczasowym areszcie zapadła taka a nie inna tylko dlatego że sprawa jest rozdmuchana przez media głównie ten śmieszny portalik i Gónwo wybiórcze xd …to te osoby odwiedzą te dwa miechy w areszcie i tyle xd ew. Sąd im dorzuci grzywnę albo prace społeczne xd opcjonalnie naprawienie szkody hehe takie jest moje zdanie w tym temacie, pozdrawiam!

  2. Czytając kolejne artykuły i komentarze pod nimi dochodzę do wniosku, że wszystkiemu winna jest policja, prokuratura, sądy i politycy! Kibice Stali nie dość, że są niewinni to są jeszcze pokrzywdzonymi w sprawie. Skąd mogli wiedzieć, że przychodząc na rynek i śpiewając brzydko na rywala wywołają awanturę? Swoje kominiarki znaleźli na ogródkach, pewnie prokurator im podrzucił. Resovia powinna nawet dostać nagrodę, bo udowodniła, że potrafią błyskawicznie mobilizować siły i w razie wojny w ciągu 5 minut będą gotowi by bronić ojczyzny! A ranny chłopak to zwyczajna ciamajda. Sam się uszkodził. Po prostu poślizgnął się i upadł tak niefortunnie, że przy okazji połamał kilka stołów i kilkanaście krzeseł. Policja jest winna całemu zamieszaniu. Na każdy ogródek powinno przypadać 2 policjantów, a przed wejściem na płytę rynku każdy powinien być legitymowany. Wtedy byłoby naprawdę bezpiecznie! A tak szuka się kozłów ofiarnych wśród kiboli. JP na 150% HWDP na 300.

  3. Idziesz w ogolnodostepny Rzeszowski Rynek siedzisz, bez kominiarki pijesz piwko ze znajomymi a tu nagle wbiega zanaskowana grupa i zaczyna Cie bic…co robisz ? Bronisz sie do wedlug tego prokuratora pchasz sie do aresztu… tak wiec uwazajcie teraz jak Was ktos zaatakuje to tez idziecie do aresztu bo bedziecie uczestnikiem zbiegowiska o charatkterze chiliganskim….a Sad Rejonowy to pod kogo podlega, ze dal sie wmieszac w Polityke ? Gra polityczna, przedwyborcza kielbasa i pokazowka….ciekawe kto odszkodowania zaplaci tym aresztowanym…….tak czy inaczej brawo dla Policji ze w ciagu 3 dni od awantury zidentyfikowala i zatrzymala 3 osoby niezamaskowane….

  4. Czyli w 39. roku każdy Polak podejmujący walkę byłby przez rzeszowskie organa zamknięty za to, że miał czelność zareagować, a powinien grzecznie stać i zbierać baty od bandyckiej horrdy. To aresztujcie jeszcze staruszki z pietruszką, bo nie zamaskowane i do zidentyfikowania, plus jakąś przedszkolankę, może być ta ze Szczecina i już śmiało po ordery do Warszawy.

Comments are closed.