Zdjęcie: materiały grupy

Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów mają niespodziankę. Ogłosili, że na imprezie wystąpi Rów Babicze. 

– Chłopaki meldują się 11 maja na scenie #HipHop – zapowiedzieli organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów 2024. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rapowa grupa Rów Babicze zaskakuje swoim unikalnym stylem i podejściem do muzyki. Skład tworzą: Tepesz, Okoń i (nieoficjalnie) Bardal. Ich twórczość charakteryzuje się oryginalnym połączeniem humoru z ostrymi tekstami, przypominającymi styl Eripe i Żaka.

Ich piosenki, takie jak „Kluski z serem”, łączą uliczny klimat z zabawnymi tekstami. Przykładem ich niekonwencjonalnego podejścia jest linijka z „Biszkopcika”, która mimo początkowego wrażenia prostoty, kończy się efektem zaskoczenia i śmiechu.

Rów Babicze zyskał popularność również w mediach społecznościowych, trendując na TikToku. Ich kanał na YouTube zawiera blisko 80 utworów, prezentujących szeroki wachlarz ich twórczości, od dissów, przez covery, po oryginalne kawałki.

Rów Babicze dołączył do ośmiu innych artystów, którzy wystąpią na scenie hip-hop podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Jak już informowaliśmy, to: ReTo, Kizo, O.S.T.R., Gibbs, Paluch, Smolasty, PRO8L3M i Żabson.

Impreza odbędzie się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Będą trzy sceny: główna, hip-hop i One Stage. Na głównej wystąpią: Enej, Strachy na LachyLady PankGolec uOrkiestraDaria Zawiałow i Kayah

Na scenie One Stage na razie potwierdzono występ C-Boola i Tribbs’a. Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. Rzeszowskie Juwenalia organizowane są przez Politechnikę Rzeszowską, WSPiA i samorządy studenckie obu uczelni. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama