82 funkcjonariuszy zasiliło szeregi podkarpackiej policji [ZDJĘCIA]

0
Reklama

63 policjantów i 19 policjantek odebrało legitymacje służbowe z rąk szefa podkarpackiej policji. Młodzi funkcjonariusze już za kilka miesięcy rozpoczną zawodową drogę w jednostkach garnizonu podkarpackiego.

 

Uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą “…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. 63 policjantów i 19 policjantek odebrało legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty.

Gratulacje i życzenia przekazali im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wicemarszałek podkarpacki Bogdan Romaniuk.

– Wszyscy ślubujący funkcjonariusze to najlepsi z najlepszych – zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Żeby wstąpić w szeregi policji kandydaci musieli przejść wieloetapowy proces rekrutacyjny i spełnić wysokie wymagania. – Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności – twierdzi KWP.  

Teraz przed nimi młodymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach na terenie Podkarpacia.

Praca w podkarpackiej policji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ślubowanie 82 nowych funkcjonariuszy to ostatni w tym roku taki moment. – Ślubowanie kolejnych 50 odbędzie się w styczniu 2017 r. – mówi Bartosz Wilk z KWP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: