Na początek na próbę od maja do lipca będzie z Rzeszowa do Łańcuta nowa linia autobusowa 57. Radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia.
Rada Miasta Rzeszowa we wtorek niemalże jednogłośnie zgodziła się, by od maja z Rzeszowa do Łańcuta jeździły miejskie autobusy, obsługiwane przez MPK, na nowej linii 57. Kursy będą do końca lipca br. Jeśli się sprawdzą, umowa między Łańcutem a Rzeszowem zostanie przedłużona. Miasto rozważa także na wakacjach uruchomienie weekendowych kursów do Łańcuta.
Z proponowanej treści umowy między samorządami wynika, że plan kursowania linii 57 zakłada po cztery kursy dziennie w każdą stronę od poniedziałku do piątku. W Rzeszowie „57” będzie swój kurs rozpoczynała na Dworcu Lokalnym i zakończy w Łańcucie na przystanku zlokalizowanym na Podzwierzyńcu. Autobus będzie zatrzymywał się na 9 przystankach w Rzeszowie i na 7 w Łańcucie.
„57” z Rzeszowa z Dworca Lokalnego ma wyruszać o 5:35, 8:45, 13:40 i o 16:00, natomiast w Łańcucie nowa linia ma startować z przystanku „Podzwierzyniec Śruby” o godzinach: 6:25, 10:02, 14:00 i 17:34.
– Porozumienie między miastami zostanie podpisane najprawdopodobniej w czwartek. Na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy się, ponieważ w tym kierunku jeździ bardzo dużo samochodów – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Trudno się z tym nie zgodzić. Przez samo rondo Pobitno, które znajduje się na trasie do Łańcuta, codziennie jeździ ponad 15 tys. pojazdów. W drugą stronę – 16,5 tys. – Prowadzimy politykę zrównoważonego transportu. To też gest dla mieszkańców gmin, w których jest dobra wola współpracy – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Cena biletów na trasie Rzeszów – Łańcut będzie tak jak obecnie funkcjonuje na terenie miasta, czyli 3 zł (bilet normalny) i 1,5 zł (bilet ulgowy).
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.







![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)








![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)