Akt oskarżenia przeciwko sprawcy napadu na Bank Spółdzielczy w Rzeszowie

0
Reklama

Do 12 lat więzienia grozi 46-letniemu Witoldowi B., który w grudniu ubiegłego roku napadł na dwie placówki Banku Spółdzielczego w Rzeszowie.

 

W piątek Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Rzeszowa.

– Witolda B. oskarżyliśmy o usiłowanie rozboju w placówce Banku Spółdzielczego przy ul. Dąbrowskiego. Do zdarzenia doszło 12 grudnia. Sprawcy wówczas nie udało się ukraść pieniędzy. Z kolei 19 grudnia ten sam mężczyzna napadł na placówkę Banku Spółdzielczego przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Sprawca zrabował wtedy z banku 24 tys. zł. W tym przypadku mężczyznę oskarżyliśmy o dokonanie rozboju – mówi Renata Krut-Wojnarowska, szefowa rzeszowskiej prokuratury.

Witold B. podczas drugiego napadu sterroryzował kasjerkę banku przedmiotem przypominającym broń, zabrał pieniądze i uciekł. Mężczyzna został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów w drugiej połowie stycznia. Policjant z Nowego Miasta przeglądając zapisy z monitoringu wstępnie rozpoznał podejrzanego. Funkcjonariusze zatrzymali 46-latka w jego domu. Już wtedy przyznał się do obu napadów. Tłumaczył się, że ma kłopoty finansowe i musi spłacić długi.

Od momentu zatrzymania Witold B. przebywa w tymczasowym areszcie. – W trakcie śledztwa przyznał się do zarzucanych mu czynów, które są zagrożone karą do 12 lat więzienia – dodaje Krut-Wojnarowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: