Reklama

Komitet Polityczny PiS zdecydował, że poseł Andrzej Szlachta będzie kandydatem partii w listopadowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

– Czeka nas teraz ciężka praca. Najpierw muszę stworzyć program i silny zespół kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa tak, by w przyszłości rządzić bez ograniczeń. Chcę powtórzyć wcześniejszy scenariusz, bo dzięki dużemu wsparciu w radzie, będzie większa kontrola nad miastem. Wierzę, że po 12 latach rządów lewicy w mieście uda nam się wrócić na szczyt. To zresztą potwierdzają badania socjologiczne i focus [zogniskowany wywiad grupowy – red.] – mówi Rzeszów News Andrzej Szlachta.

Szlachta prezydentem Rzeszowa był w latach 1998-2002, potem do 2005 r. radnym miejskim, a od tamtego czasu jest posłem PiS.

– Idziemy szerokim frontem, liczymy na to, że również samorząd województwa w całości będzie należał do PiS. Marszałek województwa Władysław Ortyl doskonale orientuje się w sytuacji i wie, jak ważna jest rola Rzeszowa. Musimy podtrzymywać funkcję metropolitalną stolicy Podkarpacia i utrzymać władzę przez kolejne cztery lata – twierdzi Andrzej Szlachta.

12-letnich rządów prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca (SLD) Szlachta nie chce oceniać.

– Wolę się skoncentrować na tym, co mam zrobić. Oczywiście, po wygranych wyborach nastąpi pewna inwentaryzacja. Na pewno będziemy musieli skupić się na ogromnym zadłużeniu, jakie ma Rzeszów. To 600 mln zł, które może być ogromnym hamulcem w działaniach inwestycyjnych w przyszłości. Liczymy jednak na to, że środki unijne z drugiej perspektywy wzmocnią budżet Rzeszowa – dodaje poseł Szlachta.

PiS jest pierwszą partią, która oficjalnie podała nazwisko kandydata w listopadowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie się ubiegał o czwartą kadencję prezydenta. Prawdopodobnie tak się nie stanie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

  1. W czym może zagrozić ten pan panu Ferencowi ,nic dla Rzeszowa nie zrobił tylko płatne parkingi koło szpitala i jakiś mostek zaczął i to jego sukcesy.
    Nic więcej od tego pana Rzeszów nie dostanie najwyżej ze 2 kościoły w których i tak pustki.

  2. Co za ulga ze pisiory przegrają w pierwszej turze. Nie moglo być bardziej pozytywnej informacji na koniec tygodnia 🙂 A może wiedza że są bez szans i robią dobrą mine do złej gry? Chyba tak. Ze zdjeć Szlachta wyglada jakby jadł szczaw od Niesiołowskiego albo dostał z liścia od Korwina.

  3. Co Rzeszów zrobił złego że los go chce pokarać takim kandydatem? Prywatnie pewnie to spoko gość ale na pezydenta sie po prostu nie nadaje. Już był i ponownie mieszkańcy Go po prostu nie chcieli. Nie ma takiej ikry , werwy, pomysłów i zaciecięcia jak obecny. Ten który jest widać że się stara. Gość w wieku mojego ojca a checi jak młodzik. Mi to wystarczy.

Comments are closed.