Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

Anna H., była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, ma spędzić w więzieniu 6 lat – tak w poniedziałek zdecydował Sąd Rejonowy w Tarnowie.

Anna H. stanęła przed sądem za udział w tzw. aferze podkarpackiej z udziałem wysokiej rangi byłych już prokuratorów, polityków, przedsiębiorców i duchownych. Prokuratur domagał się dla Anny H. kary 8 lat bezwzględnego więzienia. Sąd zdecydował o wymierzeniu byłej szefowej rzeszowskiej apelacji niższej kary – 6 lat pozbawienia wolności. 

Anna H. odpowiadała przed sądem za popełnienie sześciu przestępstw, m.in. brania łapówek. O szczegółach aktu oskarżenia możecie przeczytać TUTAJ. Anny H. nie było na ogłoszeniu poniedziałkowego wyroku, który nie jest prawomocny. Ponadto, oprócz kary więzienia, sąd zakazał H. wykonywania zawodu prawniczych przez 10 lat.

– Ponadto, Anna H. ma zapłacić 5 tys. zł grzywny, sąd orzekł także przepadek korzyści majątkowych osiągniętych w wyniku przestępstw – 60 tys. zł i 7393 zł. Anna H. została również obciążona kosztami sądowymi w wysokości 3000 zł – mówi nam sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie. 

Sąd uznał Annę H. za winną wszystkich zarzuconych jej sześciu przestępstw. Na poczet kary został jej wliczony 1,5-roczny okres przebywania w areszcie tymczasowym, który była szefowa rzeszowskiej apelacji opuściła w styczniu 2018 roku. Anna H. została zatrzymana przez CBA w czerwcu 2016 roku. Prokuratura Apelacyjną w Rzeszowie (obecnie Prokuraturą Regionalną) kierowała od 2007 roku, w czerwcu 2016 r. wydalono ją z zawodu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. nie wierze w co czytam, w końcu się doczekałem, że ktoś bierze za dupę prokuratorów w tym kraju.
  Mogę już odejść w spokoju na tamten świat.

 2. Pewnie zostala skazana wyrokiem prawomocnym ktory chyba raczej nigdy sie nie uprawomocni takie to dzialanie prawomocodajcow jest w tym ustroju chociazby regionalnym. Jednak za chwile jak ucichnie cala sprawa, zostanie prawomocnie ulaskawiona i usatysfakcjonowana.
  Co do szybkich dzialan powinni jej zgolic wlosy i wytatulowac na czole numer celi.

 3. W tym kraju nie ma żadnej kryształowej kasty. Najczęściej najbardziej dobrzy i przyzwoici są Ci…najbiedniejsi.

 4. Osoba która powinna być nieskazitelna i świecić przykładem robi coś takiego na takim stanowisku i w Polsce ma być dobrze??? A wyrok do kary bardzoooo nie wspolmierny, to cud że takie wały wychodzą na jaw, bo zwykle są sprytnie zamiatane pod dywan

 5. “Miałeś chamie złoty róg…” Musi sobie teraz nieźle pluć w brodę, złasiła się na trochę kasy i straciła wszystko, robotę marzenie, stanowisko marzenie, pensję marzenie itd., kim będzie po odsiadce, chyba że była “ekipa” wróci do władzy to może…

 6. A kto to zrobi u nas tych no Siuksów ni ma trzeba by ich zaprosic tylko kto ich wypuści z rezerwatu na taką akcje – co ?

 7. Czy jak Pan pisze P.Zenonie ten Typ to jest tkzw.ELYTA
  no ja myśle że to wyłapywanie przez tych Łapaczy troche jeszcze potrwa może ze sto lat aby wszystko wyczyścić i wyłapac do samego spodu od 1944 no bo wszystko sie rozplenilo po całym kraju.O !

 8. To babsko miało wszystko, władzę, pozycję, wykształcenie, duże pieniądze, szafę pełną drogich butów, nie jest brzydka, etc.
  Zachciało się mieć więcej….
  Takich suk jest więcej. Trzeba je tylko wyłapać ku zdrowia społeczeństwa.

 9. Będzie zapewne złożona apelacja od wyroku z Sądu Rejonowego. A koledzy z grupy wpływów i ,,nadzwyczajnej kasty,, zrobią wszystko aby do uprawomocnienia się wyroku w najbliższych co najmniej 5 lat lat nie doszło.W innych krajach oprócz bezwzględnego wyroku powinna być konfiskata mienia na rzecz Skarb Państwa.

 10. Teraz uprawomocnienie wyroku będzie trwało lata. A później się okaże, że ze względu na zły stan zdrowia nie będzie mogła odbyć kary.

Comments are closed.