Zdjęcie: Google Maps, pan Dariusz / Czytelnik Rzeszów News

– W jaki sposób mogło dojść do tego, że droga miejska nie może być oświetlona? – zastanawia się Czytelnik Rzeszów, który interweniuje w sprawi drogi za salonem meblowym Agata Meble w Rzeszowie.

Salon Agata Meble znajduje się przy al. Powstańców Warszawy. Nasz Czytelnik pan Dariusz zainteresował się problemem oświetlenia w tym rejonie.

„Chodzi o fragment drogi za salonem meblowym Agata Meble, a konkretnie o oświetlenie uliczne przy tym fragmencie drogi [zaznaczony na zdjęciu – przyp. red.]. Droga wraz z chodnikiem należy do miasta, zaś oświetlenie stoi na działce należącej do Agaty. Efekt jest taki, że droga miejska nie jest oświetlona, bo włączenie oświetlenia nie jest w interesie właściciela salonu” – napisał do Rzeszów News pan Dariusz. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

I pyta: „W jaki sposób mogło do tego dojść, że droga miejska nie może być oświetlona, bo oświetlenie nie stoi na działce miasta?”

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, zapewnia, że we wskazany rejon w najbliższych dniach zostanie wysłana ekipa Miejskiego Zarządu Dróg, która ma sprawdzić, dlaczego przy salonie Agata Meble nie świeci się oświetlenie. – Jeżeli to będzie możliwe, zamontujemy swoje. Dużo zależy od warunków technicznych. To też będzie wymagało rozmów z zakładem energetycznym – mówi Maciej Chłodnicki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama