Zdjęcie: Małgorzata Stępień / materiały prasowe

Do dwóch szpitali rzeszowskich trafiło 10 łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda – do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 i Pro-Familii. Łóżka będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka składają się, zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania.

Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprawiają, że łóżka można postawić w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Zakup 10 łóżek dla KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej i szpitala specjalistycznego Pro-Familia sfinansował Mieczysław Gaweł, franczyzobiorca McDonald’s Polska. – Nie ma na świecie nic ważniejszego niż rodzina. Dzieci, na każdym etapie rozwoju, potrzebują mamy i taty blisko, by czuć się bezpiecznie, tym bardziej w szpitalu podkreśla Gaweł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Oba rzeszowskie szpitale otrzymały po pięć łóżek. Dla KSW nr 2 to kolejny taki dar Fundacji Ronalda McDonalda. W grudniu ub. roku trafiło tam 10 łóżek dla rodziców. – Ta hojna i szczodra inicjatywa to znak solidarności z najmniejszym pacjentem – mówi Barbara Rogowska, dyrektor szpitala przy ulicy Lwowskiej. 

– Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, prezes Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba łóżek dla rodziców zależy od donatorów Fundacji, rodziców i społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s wspierający program „Złoty Sąsiad” w całej Polsce. W ub. r. podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w Polsce. W tym roku podarują ponad 315 łóżek dla ponad 50 szpitali.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama