Nadal nie wiadomo, kiedy w Rzeszowie powstanie kolejka nadziemna, ale już wiadomo, jak widziałby ją Daniel Vennsky, który wizualizacje kolejki opublikował w serwisie Pinterest.

[Not a valid template]

 

O wizualizacjach poinformował nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News.  Daniel Vennsky stworzył galerię wizualizacji przyszłej kolejki nadziemnej w Rzeszowie. To inwestycja jednak wciąż w sferze marzeń władz miasta, które chciałyby, żeby kolejka była gotowa do 2020 r.

O kolejce nadziemnej mówi się od kilku lat. Ratusz na razie dysponuje wariantami tras kolejki, o czym pisaliśmy TUTAJ. Przeszkodą w budowie kolejki, której koszt szacowany jest na ok. 250 mln zł, są przepisy, które uniemożliwiają zdobycie unijnego dofinansowania na taką inwestycję.

Polskie ustawodawstwo zabrania współfinansowania pojazdów szynowych, które mogą jeździć jednym torem, a taka jest planowana w Rzeszowie. Kolejka miałaby być zamontowana na wysokości ok. 5 m. Ratusz sam nie jest w stanie sfinansować inwestycji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pomoc w zmianie przepisów obiecywali politycy, m.in. Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. Potem zapadła cisza, która trwa do tej pory. Kolejka to jedno z największych marzeń Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama