Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Ponad 24 mln zł zainwestują firmy MasterProfi i Unimet, które wybudują swoje oddziały na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Pracę znajdzie ok. 70 osób. 

MasterProfi zajmuje się produkcją odkurzaczy i akcesoriów, których odbiorcami są krajowe i zagraniczne firmy. Kadra spółki w ostatnich latach wdrożyła kilka innowacyjnych projektów, których efektem było wprowadzenie na rynek 14 modeli nowoczesnych odkurzaczy.

W parku „Rzeszów-Dworzysko” firma buduje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na koniec maja 2019 r.

Unimet z kolei jest jednym z wiodących firm handlowych z branży narzędziowo-metalowej w Polsce. Na rynku działa od 25 lat. Na terenie parku zbuduje nowoczesne Centrum Dystrybucyjne, czyli nowoczesny system obejmujący magazyn, strefę wysyłek oraz automatykę magazynową. Firma przeznaczy na inwestycję ponad 15 mln zł. Planowane zakończenie budowy to trzeci kwartał 2019 r.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

– Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj różnego typu innowacyjne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy. Dzięki temu powiat rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. – To teren wyjątkowo przyjazny dla inwestorów – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na terenie Dworzyska zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jego tereny rozciągają się na ponad 83 ha, blisko położonych autostrady A4 i drogi ekspresowej S19, a także  sąsiadujących z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina. 

– Park jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min. oświetlenie LED, system odgromowy, sieć ciepłownicza, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, bo park znajduje się na terenie SSE Euro-Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, koordynator projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo-rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama