Miał być „Rock’n’Roll Eddie”, są „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Filmowa premiera

Szafrański, Ksobiech, Makowski i Kaczmarczyk – to goście kolejnej rzeszowskiej premiery filmu dofinansowanego przez Podkarpacką Regionalną Komisję Filmową w Rzeszowie. W kinie Zorza zobaczymy film „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”.

 

Podkarpacka Regionalna Komisja Filmowa w Rzeszowie do filmu dołożyła 150 tys. zł. Tym razem to produkcja Tomasza Szafrańskiego „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. – Tytuł filmu uległ zmianie. Decyzja została podjęta przez producenta i dystrybutora i podyktowana byłą względami marketingowymi. Na etapie produkcji film nosił tytuł „Rock’n’Roll Eddie” – wyjaśnia Marta Kraus, kierownik PRF. 

Do tej pory w Rzeszowie mieliśmy okazję zobaczyć „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego oraz „Eter” Krzysztofa Zanussiego. Każda z tych produkcji, aby dostać dofinansowanie PRKF, musiała spełnić jeden warunek – zdjęcia musiałby być kręcone na Podkarpaciu. Chodziło o promocję regionu. 

W przypadku Szafrańskiego warunek ten spełniono poprzez kręcenie zdjęć do filmu na rzeszowskim Rynku. To właśnie tam powstała m.in. scena z udziałem Andrzeja Granowskiego, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Relację z rzeszowskiego planu można przeczytać TUTAJ.  

W filmie pracowały także osoby związane z regionem, m.in. Łukasz Wójcik, aktor, który wcielił się w rolę jednego z Łowców Głów, czy Anna Rymarz, scenografka. Produkcja Szafrańskiego ma także akcenty hollywoodzkie, co w polskim kinie nie zdarza się często. Muzykę do filmu skomponował Fred Emory Smith, który pracował m.in. przy serialu „Star Wars: Forces of Destiny”.

Muzykę na poszczególne instrumenty orkiestry rozpisał Carl Rydlund, stały współpracownik Hansa Zimmera, który pracował m.in. przy takich filmach jak: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Mroczny Rycerz powstaje”, czy „Dunkierka”. Natomiast będącą tematem muzycznym filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” piosenkę wykonał Janusz Panasewicz, wokalista zespołu Lady Pank.

„Władcy przygód…” to przygodowy film młodzieżowy, który, podobnie jak „Stranger Things”, czy „Super 8” składa hołd amerykańskiemu kinu przygodowemu. Głównymi bohaterami filmu są Franek i Izka, którzy odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę.

Uruchamiając tajemniczy gramofon przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelka cenę” oznacza, że nie zawahają się zniszczyć każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa, pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

Na tę pytania rzeszowska publiczność znajdzie odpowiedź już 24 stycznia o godz. 18:00 w kinie Zorza. Na miłośnika filmów Tomasza Szafrańskiego czeka w sprzedaży pula 130 biletów. Można je kupić na stronie kina lub w kasie Zorzy w cenie 20 zł. Zaproszenia na pokaz będzie można także wygrać w konkursach organizowanych na Facebooku Podkarpackiej Komisji Filmowej oraz Rzeszów – stolica innowacji.

Gośćmi premiery będą reżyser Tomasz Szafrański, producent Marcin Ksobiech oraz odtwórca roli Eddiego – Maciej Makowski i roli Izki – Weronika Kaczmarczyk. Film do polskich kin wjedzie 21 marca. „Władca przygód…” po raz pierwszy został wyświetlony na festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży „Młode Kino” 30 listopada 2018 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama