Kolejna porażka ratusza w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa. Tym razem mieszkańcy gminy Krasne zdecydowali, że nie chcą być częścią stolicy Podkarpacia.

Urząd Gminy w Krasnem w środę opublikował wynik konsultacji społecznych wśród mieszkańców, którzy odpowiadali na dwa pytania: czy chcą, by Malawa została włączona do Rzeszowa, oraz cała gmina Krasne powinna się znaleźć w granicach administracyjnych stolicy Podkarpacia.

W konsultacjach dotyczących pierwszego pytania brało udział 926 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Przeciwko włączaniu Malawy do Rzeszowa było 729 osób, czyli 75,62 proc. głosujących.

Jeszcze gorsze wyniki dla ratusza są w przypadku całej gminy Krasne. W tych konsultacjach wzięło udział 3328 osób. Przeciwko włączaniu gminy do Rzeszowa opowiedziało się 2852 osoby, czyli 85,70 proc. głosujących.

To już druga porażka władz Rzeszowa w ostatnich dniach odnośnie konsultacji społecznych. Nie tak dawno „nie” powiedzieli mieszkańcy sołectwa Kielanówka i Racławówki Doły z gminy Boguchwała, które miasto też chciałoby przyłączyć do Rzeszowa. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do końca stycznia trwają konsultacje w samym Rzeszowie. Mieszkańcy wypowiadają się, czy chcą, by do miasta przyłączono gminę Krasne i 12 podrzeszowskich sołectw. Wyniki konsultacji nie są wiążące. Opinię w tej sprawie wyda także wojewoda podkarpacki, a decyzję o poszerzeniu granic podejmie ostatecznie rząd.

Ratusz deklaruje, że w przypadku włączenia gminy Krasne do Rzeszowa, w ciągu 5 lat na inwestycje wyda tam 100 mln zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama