Reklama

Kolejna porażka ratusza w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa. Tym razem mieszkańcy gminy Krasne zdecydowali, że nie chcą być częścią stolicy Podkarpacia.

Urząd Gminy w Krasnem w środę opublikował wynik konsultacji społecznych wśród mieszkańców, którzy odpowiadali na dwa pytania: czy chcą, by Malawa została włączona do Rzeszowa, oraz cała gmina Krasne powinna się znaleźć w granicach administracyjnych stolicy Podkarpacia.

W konsultacjach dotyczących pierwszego pytania brało udział 926 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Przeciwko włączaniu Malawy do Rzeszowa było 729 osób, czyli 75,62 proc. głosujących.

Jeszcze gorsze wyniki dla ratusza są w przypadku całej gminy Krasne. W tych konsultacjach wzięło udział 3328 osób. Przeciwko włączaniu gminy do Rzeszowa opowiedziało się 2852 osoby, czyli 85,70 proc. głosujących.

To już druga porażka władz Rzeszowa w ostatnich dniach odnośnie konsultacji społecznych. Nie tak dawno „nie” powiedzieli mieszkańcy sołectwa Kielanówka i Racławówki Doły z gminy Boguchwała, które miasto też chciałoby przyłączyć do Rzeszowa. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Do końca stycznia trwają konsultacje w samym Rzeszowie. Mieszkańcy wypowiadają się, czy chcą, by do miasta przyłączono gminę Krasne i 12 podrzeszowskich sołectw. Wyniki konsultacji nie są wiążące. Opinię w tej sprawie wyda także wojewoda podkarpacki, a decyzję o poszerzeniu granic podejmie ostatecznie rząd.

Ratusz deklaruje, że w przypadku włączenia gminy Krasne do Rzeszowa, w ciągu 5 lat na inwestycje wyda tam 100 mln zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Miasto po przyłączeniu Zwięczycy nie zrobiło NIC pozytywnego gdzie jest obiecywane boisko ? Parking przy szkole ? No racja miasto zrobiło to samo co dla Przybyszówki podwyżkę opłat wod- kan podatków od nieruchomości płaci się majątek za to,że przy budynku z działalnością gospodarczą jest wybrukowane – to jakaś paranoja . Jak jesteście ciekawi zobaczcie ile miasto dało na Stal a ile Gmina Krasne na swój klub sportowy- jakaś parodia rządzących w Rzeszowie z bus pasami i płatnymi parkingami nawet dla mieszkańców- nie płaca przyjezdni a nie mieszkańcy z tablicami RZ … Kpina z mieszkańców wyrzuconymi pieniędzmi na jakąś śmieszną fontannę z której zrobiło się kąpielisko…. Tereny pod inwestycje ? Jakie ???? kolejny market czy centrum handlowe ? co to ma być ? Prawda jest taka Rzeszów potrzebuje środków na spłatę kredytów zaciągniętych na piękne rondo dla pieszych a Chmaja i Langiewicza dziurawe… Mieszkańcy płaca za postój przed własnym blokiem bo strefa płatnego parkowania bo co bo unia kazała czy to taka moda żeby za to kasę ciągnąć . Miejsca mało a kto mądry centra handlowe pcha do środka miasta ? a powiatowe blachy walą na zakupy i robią korki ? Reasumując wszystkie te wioski i ich mieszkańcy tylko stracą na przyłączeniu bo ja straciłem i poza blachą na tablicy i nowymi dokumentami wydatki wzrosły i zamiast coś szybko załatwić w gminie bez kolejki trzeba tracić czas na miejskie urzędy i wydawać pieniążki na wyższe opłaty….

 2. W pełni się zgadzam , tylko trzeba uwzględnić to że chodzenie ankieterów po wybranych domach wiązało się z podawaniem danych , a ludzie nie chcą mieć kłopotów jak powiedzą że są za przyłączeniem.

 3. Wygląda na to, że „władze” gminy zadbały o swoje stołki, i tak to wszystko zorganizowali, żeby przypadkiem się nie udało. Powinni zrobić referendum kto za a kto przeciw i tyle.
  Nie może być tak żeby jakiś sołtys czy tam wójt jak prywatny folwark gminę traktował!!!

 4. Szkoda tylko, że te całe „konsultacje” nie miały nic wspólnego z bezstronnością.Jak ktoś był „za”, to albo go omijali, albo zbierali tylko podpisy domowników, którzy byli „przeciw”. Nie mówiąc już, że nastawienie było od razu negatywne. Ściema i tyle. Wstyd, że robi się takie numery, a później dumnie podaje się do mediów, że mieszkańcy są przeciwni.

 5. Większość ludzi w Malawie (zwłaszcza pracujących i starszych) nie miała w konsultacjach prawa głosu. Nie dostaliśmy ankiet. Nie każdy mógł w godz. urzędowania gminy, w ciągu dwóch dni zagłosować. Malawa nie ma żadnego połączenia z Krasnem, w przeciwieństwie do tego co mówi wójt że mamy wszystko. To nie prawda,chcąc coś załatwić w gminie mieszkaniec Malawy jest uzalezniony od od dzieci czy wnuków z samochodem, chyba że pojedzie do Rzeszowa i z tamtąd dopiero do Krasnego. Podsumowując ..konsultacje powinno się unieważnić, a podawanie wyników do gazet to kpina z nas podatników.

 6. jak można ogłosić że 75 % mieszkańców jest przeciwko przyłączeniu do Rzeszowa skoro udział w głosowaniu wzięło tylko 926 mieszkańców. i to nie dlatego że mieszkańcy nie chcieli zagłosować!!! Mieszkańcy nie mieli możliwości oddać głosu. Konsultacje były tylko dla wybranych… przez trzy dni czekaliśmy aby ktoś przyszedł do nas z ankietą i niestety nikt do nas nie dotarł… teoretycznie była możliwość oddanie głosu w gminie w poniedziałek i wtorek ale niestety większość osób pracuje lub chodzi do szkoły…

  Uważam konsultacje za nieważne!!

 7. Trochę zbyt radykalnie 🙂 Ja tam chce do Rzeszowa, z resztą z Rzeszowa do Strażowa przybyłem. Ale mnie nikt o zdanie nie pytał. Gmina straci swoje stołki i nie pokazuje mieszkańcom pozytywów poszerzenia granic Rzeszowa. Zaś mieszkańcy obawiają sie podwyższenia wszystkich opłat. Decyzja powinna być odgórnie podjęta przez Rząd. Z resztą prędzej czy później Ferencowi się to uda 🙂 Trzymam kciuki 🙂

 8. szkoda tylko, że te konsultacje w gminie Krasne były dla wybranych. U mnie, u moich sąsiadów żaden ankieter nie był a wydawało mi się, że jestem mieszkanką Krasnego

 9. Miasto powinno zrobić czystke w miejskich spółkach i zwolnić z dniem 1 lutego WSZYSTKICH z Krasnego, Trzebowniska, mpk powinno wprowadzić 2 strefe z droższymi biletami tóż przed samą granica z Krasnym. Tak żeby zapierdalali ostatni kilometr z buta. Na głównej drodze powinny zostać poprawione światła tak żeby na czerownym stali mieszkańcy wiadomej gminy… szpitale i żłobki powinny wprowadzić rejonizacje i na szarym końcu przyjmować z zawałami i udarami z tamtych rejonów 🙂 Strefa płatnego parkowania dla rejestracji RZ powinny być za free a pozostałe powinny taką cene płacić żeby na kolanach do ratusza pielgrzymki szły i robiły prezydentowi na zmiane laske za możliwość połączenia z Rzeszowem. Miasto już wydało pozwolenie na sklep meblowy a powinno sie starać o ikee w RZ. Te gminy żyją tylko z mebli ze sklejki i skaju. Ikea w Rzeszowie naprostuje troche baranów. Jak nie chcą do Rzeszowa to po co tu przyjeżdzają?

  Twardo za morde trzymać

Comments are closed.