Mama Selita i SoPhie Villy to pierwszy kolektyw, który zagra podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2015 w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Mama Selita to polski zespół, wschodząca gwiazda polskiego rocka. Mają na swoim koncie dwie świetnie przyjęte płyty i kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. „Materialiści” (ostatni album z 6 października) tuż po premierze spotkał się z fantastycznym przyjęciem i entuzjastyczną reakcją krytyków.

Artyści łączą rock z rapem, a utwór „Na pół” dotarł do pierwszych miejsc list przebojów i stał się numerem jeden wśród utworów pobieranych online.

SoPhie Villy z Gruzji to okrzyknięta najbardziej charakterystyczną gwiazdą piosenki w swoim kraju. Sama pisze teksty i komponuje. Jej debiutancka płyta „Dress” została nazwana „Ukraińskim albumem roku” (Radio Comma).

Gruzińska wokalistka była nagradzana, występuje na znanych światowych festiwalach (m.in. „South by Southwest Music and Media Conference and Festival” w Ameryce). Przyjemnie poetyckie, introwertyczne, prezentujące siłę wschodniej muzyki teksty i teledyski.

The Fratellis i 6 kolektywów

Kolektyw Mama Selita i SoPhie Villy zagra podczas koncertu głównego Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, który odbędzie się 26 czerwca na Stadionie Miejskim. ESK 2015 r. odbędzie się w dniach 25-28 czerwca. Gwiazdą koncertu głównego będzie The Fratellis, jeden z najpopularniejszych zespołów indierockowych z Wielkiej Brytanii.

Oprócz kolektywu Mama Selita i Sophie Villy, wystąpi pięć innych: Kasia Kowalska & The Bambir (Armenia), Marika & ONUKA (Ukraina), Natalia Przybysz & Dakh Daughters (Ukraina), Patrycja Markowska & Tanita Tikaram (Niemcy), Iza Lach & The Airplane Boys (Kanada).

Wstęp na koncerty bezpłatny. Koncert główny rozpocznie się o godz. 20:00.

Europejski Stadion Kultury jest częścią Wschodu Kultury, projektu trzech miast, w który zaangażowane są, oprócz Rzeszowa, Białystok i Lublin. ESK zainauguruje festiwal. Od 8 do 12 lipca w Lublinie odbędą się Inne Brzmienia Art&Music Festival, a festiwal zakończy Inny Wymiar w Białymstoku w dniach 27-30 sierpnia.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama