Zdjęcie: Pixabay

36 gramów marihuany znaleźli policjanci w jednym z rzeszowskich akademików. Zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o jej posiadanie. To 25-letni student.

Kryminalni z rzeszowskiej komendy otrzymali informacje, że 25-latek, który mieszka w jednym z akademików (policja nie ujawnia, o który dokładnie chodzi) może posiadać marihuanę. W czwartek policjanci weszli do zajmowanego przez niego pokoju.

Mężczyzna nie przyznał się do posiadania marihuany i nie wydał narkotyków. Policjanci znaleźli je podczas przeszukania. W sumie w pokoju znaleźli 36 gramów marihuany.

– Oprócz suszu roślinnego znaleźli i zabezpieczyli młynek do jego rozdrabniania oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany – informuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz roślinny, to marihuana. Okazało się, że 25-latek kupił ją w lecie w Holandii i przywiózł do Polski. Narkotyki kupił na użytek własny. 

Student przyznał się do winy, usłyszał zarzuty posiadania nielegalnych środków odurzających oraz ich wewnątrzwspólnotowego nabycia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama