Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc

– To ogromne wyróżnienie dla Rzeszowa, a co za tym idzie dla mieszkańców – mówi Tadeusz Ferenc, który znalazł się w gronie 100 burmistrzów i prezydentów z całego świata, którzy otrzymali zaproszenia na konferencję Urban Future Global we Wiedniu w Austrii. 

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, otrzymał osobiste zaproszenie do udziału w konferencji „Urban Future Global Conference”, która odbędzie się we Wiedniu w dniach 28 lutego – 2 marca br. w Centrum Kongresowym Messe Wien. Konferencja ma rangę światową i jest największym na świecie miejscem spotkań „CityChangers’ów”, czyli ludzi zaangażowanych, którzy są inicjatorami zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju miast.

– To ogromne wyróżnienie dla Rzeszowa, a co za tym idzie dla mieszkańców. W ub. roku, również we Wiedniu zostaliśmy docenieni za innowacyjne rozwiązania w pracy urzędu, m.in. za Punkty Obsługi Mieszkańców umieszczone w galeriach handlowych, czy tzw. „jeden numer telefonu”. To bardzo ważne, że świat dostrzega nasze osiągnięcia i traktuje nas jako równorzędnego partnera – mówi Tadeusz Ferenc.

Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało 100 burmistrzów i prezydentów miast z całego świata, którzy poprzez swoje działania, zaangażowanie, pasję i odwagę we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w funkcjonowanie swoich miast, przyczynili się do rozwoju idei miast inteligentnych i zrównoważonego rozwoju.

–  Na konferencji spotkają się również planiści miejscy, naukowcy, menadżerowie zrównoważonego rozwoju, przedstawiciele środowiska start’upów, innowatorzy miejscy oraz eksperci w zakresie ochrony środowiska – przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W wydarzeniu weźmie udział 3 tysiące liderów rozwoju miejskiego, przedstawiciele 400 miast i 200 ekspertów oraz 100 przedstawicieli światowych mediów. Na 56 zaplanowanych sesjach będą mieli okazję wymienić poglądy oraz doświadczenia dotyczące rozwoju miast w obszarach autonomicznej komunikacji publicznej, strategii zrównoważonego planowania, ochrony klimatu i nowoczesnych zeroemisyjnych źródeł energii oraz społecznych aspektów miast inteligentnych.

W ramach konferencji zaplanowano serię wizyt studyjnych w obszarach rozwoju miejskiego, zrównoważonego budownictwa mieszkalnego, mobilności oraz innowacyjnych przestrzeni pracy, które w rzeczywistych warunkach pozwalają na testowanie najnowszych rozwiązań i dostosowywania ich do dynamicznie zmieniającej się miejskiej rzeczywistości.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama