Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W poniedziałek i we wtorek (26-27 czerwca) będzie frezowana jezdnia główna remontowanej al. Sikorskiego w Rzeszowie. Ruch będzie odbywał się na tym odcinku wahadłowo. Skanska prosi o szczególną ostrożność.

Skanska zajmuje się przebudową al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug). To ponad 2-kilometrowy odcinek. Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego 17 mln zł dołoży Unia Europejska.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Powstają również nowe ścieżki rowerowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie. Przebudowana zostanie także instalacja podziemna. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br.

Na modernizowanym odcinku al. Sikorskiego obecnie po prawej stronie trwają prace brukarskie, zamontowano także słupy oświetleniowe i trwają przygotowania do montażu opraw i uruchomienia oświetlenia. Po stronie lewej poszerzana jest istniejąca jezdna i trwają prace przygotowawcze pod warstwy podbudowy.

Jak poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska, rozpoczęły się odbiory przez gestorów sieci, które potrwają do końca czerwca. Chodzi o przyłącza gazowe, elektryczne i wodno-kanalizacyjne.

– Obecnie kończymy także większość prac związanych z sieciami, w tym np. kanalizacji deszczowej – przekazuje Agnieszka Kotela. W poniedziałek (26 czerwca) Skanska planuje frezowanie profilujące jezdni głównej, które potrwa dwa dni.

– Na ten czas wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wszystkich kierowców i pieszych prosimy o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac oraz o stosowanie się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu – apelują przedstawicieli Skanski.

Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa. Pierwszy – kilometrowy – etap rozbudowy od ul. Robotniczej do ul. Malowniczej został zakończony w latach 2007-2008.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama