Reklama

Przy okazji nadawania nazwy nowemu mostowi w Rzeszowie pojawiła się duża rozbieżność w tym, co może być szczególną zasługą.

Na dzisiejszej sesji Rada Miasta miała nadawać nazwę nowemu mostowi w grodzie nad Wisłokiem. Ale pojawiła się duża wątpliwość dotycząca rozumienia niektórych wydarzeń jako szczególne zasługi warte docenienia.

Zawsze, gdy nadawana jest nazwa nowej ulicy lub mostu od nazwiska danej osoby to w uzasadnieniu do uchwały przypominane są najszlachetniejsze cechy tej osoby i najbardziej wartościowe wydarzenia z jej życia. Tak było chociażby niedawno, gdy jedno z rond uzyskało patrona w osobie kapitana Koby – wtedy w uzasadnieniu zawarte zostały najbardziej chlubne fragmenty życiorysu bohatera.

Jednak dzisiaj przy okazji nadawania nazwy nowemu mostowi doszło do zadziwiającej sytuacji. Mianowicie uzasadniając wybór patrona przywołano takie fakty, jak to, że był to … poseł na Sejm PRL kilku kadencji oraz … ostatni premier PRL!

Takie argumentowanie wyboru patrona i przywoływanie tych fragmentów życiorysu w uzasadnieniu budzi co najmniej zdziwienie.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Panie Szumny, kim Pan w ogóle jest i skąd się wziął??? Czytając od czasu do czasu “Widziane z dystansu” co krok Pańska wypowiedź to jakiś pisowski bełkot nie wnoszący nic do rozwoju naszego województwa. Skoro nic się Panu nie podoba w funkcjonowaniu województwa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się Pan przeprowadził, jak widać po Pana wypowiedziach – bez szkody dla naszego kochanego Rzeszowa. Najpierw chcę Pan budować kaplicę na boisku szkolnym (większego nonsensu nie słyszałem jak długo żyję!!!), potem trafia Pan do sądu, bo obraża Pan ludzi, teraz pisze Pan jakieś nonsensowne bzdety na temat mostu. Może powinien się nazywać imienia “Kaczyńskiego”? Bez imienia – będzie mógł Pan składać kwiaty w “miesięcznicę” czy jak tam zwą tą głupotę, ale również na imieniny jarka, żeby się podlizać na następny rok. Weź się Pan w końcu za uczciwą pracę i nie zajmuj miejsca w ratuszu ludziom, którzy naprawdę mogą coś zrobić dla Rzeszowa a nie tylko mącić i z wszystkim się wiecznie nie zgadzać!!!

Comments are closed.