Dzieci wróciły ze szpitali do domów, sanepid zamknął rzeszowską pływalnię „Karpik”

10
Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 po feralnej wizycie na pływalni „Karpik” w Rzeszowie zostały wypisane do domu. W dalszym ciągu nie wiadomo, co spowodowało pogorszenie samopoczucia dzieci. Sprawą zajął się sanepid.

We wtorek około 20 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej trafiło do Szpitala Klinicznego nr 2 oraz Szpitala Miejskiego. Powodem hospitalizacji było złe samopoczucie dzieci – bóle i zawroty głowy, nudności  nastąpiły po wizycie na pływalni „Karpik” przy ul. Solarza.

– Dzieci, które trafiły czują się już dobrze i zostały wypisane do domu – mówił nam w środę Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. – Przyczyny złego samopoczucia dzieci nie znamy, ponieważ trwało ono na tyle krótko, iż żadne badania nie pozwoliły tego ustalić – dodaje.

Sprawą zajmuje się również sanepid. – Pobraliśmy próbki wody. Wstępne badania wskazują na to, że jest ona w normie. Pierwsze wyniki laboratoryjne również to potwierdzają. Pod lupę wzięliśmy również jedzenie, ale na ten moment nie znamy jeszcze wyników – wyjaśnia Jaromir Ślączka, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Pełne wyniki badań będą znane w poniedziałek. Póki co pływalnia „Karpik” decyzją sanepidu została zamknięta do odwołania.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. „Przyczyny złego samopoczucia dzieci nie znamy, ponieważ trwało ono na tyle krótko, iż żadne badanie nie pozwoliło tego ustalić”.
  Widziałeś(aś)?! Doczytałeś(aś)!? Opamiętaj się Ty 🙂
  Poza tym dzieci różne rzeczy przynoszą do szkoły. Może któreś poczęstowało
  reszte i tak wyszło.

 2. Witam
  Grupa szkolna miała zajęcia na pływalni od 9 30 do 10 15 ani poprzednie grupy a tym bardziej następne nie zgłaszały żadnych dolegliwości. (w tym też pracownicy)Radzę najpierw poczekać na wyniki badań ( w artykule podane jest że wyniki nie odbiegają od normy) a później szerzyć armagedon……..może niektórzy myślą że był to atak terrorystyczny(chemiczny☠️) ISIS……….

 3. Bez przesady. Objawy były na tyle krótkie, że nic nie można było stwierdzić. Woda jest ok to niech sprawdzą sklepik szkolny albo stołówkę. Masakra…

    • Raczej ty czytaj ze zrozumieniem. W którym miejscu dyrektor szpitala coś takiego powiedział? Wskaż :). Poza tym: dzieci nie korzystały w tym czasie ze stołówki :). I tylko 4-ro dzieci skorzystało ze automatu na basenie. Wiedziałaś ??? :). No to powtarzam: opamiętaj się.

     • „Przyczyny złego samopoczucia dzieci nie znamy, ponieważ trwało ono na tyle krótko, iż żadne badanie nie pozwoliło tego ustalić”.
      Widziałeś(aś)?! Doczytałeś(aś)!? Opamiętaj się Ty 🙂
      Poza tym dzieci różne rzeczy przynoszą do szkoły. Może któreś protestowało reszte i tak wyszło.

Comments are closed.