Zespół policyjno-prokuratorski ustala przyczyny niedzielnego pożaru w fabryce opon TC Dębica. Straty idą w miliony złotych.
Zdjęcia: KP PSP w Dębicy, OSP Paszczyna
Jak informowaliśmy, pożar w jednej z hal produkcyjnych Firmy Oponiarskiej Dębica wybuchł tuż przed godz. 22:00. Jeszcze przed przyjazdem pierwszych ekip ratowniczych, z zakładu ewakuowało się ponad 200 pracowników. Żadnemu z nich, na szczęście, nic się nie stało.
Potężny pożar gasiło blisko 140 strażaków z kilku powiatów: dębickiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, mieleckiego, jasielskiego, ropczycko-sędziszowskiego i leżajskiego. W kulminacyjnym momencie, w akcji brało udział 35 zastępów straży pożarnej.
– Pożar został opanowany około godz. 1:00 w nocy – mówi mł. bryg. Wiktor Porada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. – Spaliło się kilkanaście pras do produkcji opon. Straty idą w miliony złotych – dodaje Porada.
Szybkie opanowanie pożaru sprawiło, że ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część zakładu, w którym produkowane są opony. Doszczętnie zniszczone są prasy produkcyjno-wulkanizacyjne. Przyczyny pożaru jeszcze nie są znane.
– Od rana na miejscu zdarzenia pracuje zespół policyjno-prokuratorski, który wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustala przyczyny pożaru – mówi asp. sztab. Jacek Bator, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.
Choć pożar został opanowany w nocy, to na miejscu wciąż pracuje kilka zastępów straży pożarnej. – Pod maszynami są zagłębienia. Trwa wypompowywanie wody po akcji gaśniczej. To potrwa jeszcze parę godzin – przewidywał w poniedziałek rano Wiktor Porada.
Strażacy do wieczora będą też dozorować teren fabryki opon, by w innych miejscach nie pojawił się ogień.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)



![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-218x150.jpg)
![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-218x150.jpg)
![Kryzys na budowie S19 na Podkarpaciu. GDDKiA zrywa umowę z Mostostalem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)









